Göz altı Morluklarına Bitkisel Çözümler Hakkında Bilgi

Aşağıda Göz altı Morluklarına Bitkisel Çözümler ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Göz altı Morluklarına Bitkisel Çözümler
Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm

Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm

Göz altı morlukları ve göz çevresindeki mor-koyu halkalar bitkisel yöntemlerle kolaylıkla geçirilebilir. Ancak hangi bitkisel çözümlerin göz altı morlukları için çözüm sunduğu pek az kişi tarafından bilinmektedir. Hatta batı ülkelerinde aşağıda sizlerle paylaşacağım “Göz altı Morluklarına Bitkisel Çözüm Yolları” kitap olarak satılmaktadır. Bizler de okurlarımıza Göz altı Morluklarına Bitkisel Çözüm Tedavilerini araştırdık ve bunu ücretsiz olarak paylaşıyoruz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki doğal tedavi seçeneklerinden bir tanesini seçerek uygulamanız. Artık sizler de bundan sonra göz altı morluklarını doğal bakım veya makyaj ile saklamaya gerek duymadan bu kötü görünümden kalıcı olarak kurtulabileceksiniz. Ancak öncelikle göz altı morluklarının nedenleri nelerdir kısaca sizlere hatırlatalım ve şayet göz altında morluklara neden olan kötü alışkanlıklarınız veya sağlıksız yaşam tarzınız varsa bunu öncelikle terk ediniz.

Göz altı Morlukları Nedenleri-Gözaltı Morluğu Neden Olur

1. Yetersiz uyku, yorgunluk

2. Anne ve babadan geçen genler: Anne veya babada göz altı morluğu varsa çocuklarda da yaygın olarak görülmektedir.

3. Yetersiz sıvı alımı neticesinde cildin renginin koyulaşması özellikle ince deri tabakasının olduğu göz altı bölgelerinde görülür.

4. Yaşlanma neticesinde göz altlarındaki derinin sarkması ve incelerek kılcal damarları öne çıkarması

5- Cildin toksik maddelere maruz kalması, oksijenizasyonun yetersizliği,

6) Hiperpigmentasyon, özellikle güneş ışınlarına fazlaca maruz kalan kişilerde görülür

7) Sigara ve Alkol, uyuşturucu alışkanlıkları

Göz altı Morluklarına Bitkisel Çözümler

– Patates ile doğal cilt bakım kürü gö altındaki siyah halkalara iyi gelmektedir. Bunun için orta boy bir patatesi soyup dilimliyoruz ve gün aşırı olacak şekilde (2 günde 1) göz altlarına yerleştiriyoruz. Gece bu şekilde uyuyacağız. O nedenle göz çevresini kapatacak şekilde bir tülbentle patatesleri sabitlersek iyi olur.

– Taze skılmış salatalık suyu pamuğa emdirilir ve bu pamuk göz altı morluklarının tam üzerinde 15 dakika bekletilir. Bu bitkisel çözüm yolu hem göz altı torbalarına bitkisel çözüm, hem de göz altı morluklarına doğal tedavi imkanı sağlayacaktır.

– Göz masajı yapmak ta gz altı bölgelerinin kanlanması ve daha fazla oksijen gitmesi için gereklidir. Bu masajı badem yağı ile yaparsanız daha iyi olur. Gece uykusundan evvel haftada 2 kez 10 dakika kadar badem yağı ile gözlerinizin altına parmak uçları ile masaj yapın.

– Yoga da Pranayama adı verilen nefes kontrolü egzersizleri de yüze ve göz çevresine daha fazla kan gelmesini sağlamaktadır.

– Gül suyuna batırılmış pamukla yapılan masaj da göz altı morluklarını geçirmek için yaygın olarak kullanılır. Yapılışı yukarıdaki salatalık suyunda olduğu gibidir.

-Bol su içmek göz altı morluklarına doğal çözüm sunar. Su cildi gençleştir ve cilt lekelerine iyi gelir.

– Sıcak su masajı da göz çevresi halkaları için son derece faydalı bir diğer bitkisel çözüm yöntemidir.

-Bol meyve ve sebze tüketmek, geceleri uzanarak kitap okumaktan kaçınmak gerekiyor. Diğer yandan gece 12 30 dan önce uyumaya gayret etmelisiniz. Özellikle C ve E vitamini bakımından zengin yiyecekler göz altı halkalarını geçirmek için faydalı olmaktadır.

-Her sabah yüzünüzü ve bilhassa göz çevresini eşit oranda domates suyu ile limon suyu karışımı ile yıkamak, göz morluklarına iyi gelir.  Bu işlemi yaptıktan 30 dk sonra yüzümüzü ılık su ile durulamamak gerekiyor.

– Yeşil çay poşetlerini gece uyumadan evvel göz altı morluğu olan bölgeye yerleştirip patates küründe olduğu gibi bir tülbentle sabitleyerek yatıyoruz.

– Limon suyu ile domates suyuna birkaç nane yaprağı ilave edip içiyoruz.

– Bu arada cilt bakım kremlerini kullanırken mümkün olduğunca az miktarda göz altı çevresine sürün.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver