Göz Altı Morlukları, Göz Altı Morlukları Neden Olur, Göz Altı Morlukları Sebepleri

göz altı morluklarının nedenleri, göz altı morluklarının nedenleri nelerdir, göz altı morluklarının sebepleri,

Göz altı morluklarının nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bilhassa kadınların muzdarip olduğu sorunlardan bir tanesi olan göz altı morluklarının neden ortaya çıktığı çok merak edilmekte ve her kafadan ayrı bir ses çıktığı içinde bu makalemizde göz altı morluklarının nedenlerine kesin bir yanıt vermek istedik. Göz çevresinde mor mor duran halkalar güzelliğin en büyük düşmanlarından olduğu gibi cilt sağlığını da bozmaktadır.

 

Göz altı morlukları ekseri cildi hassas olanlarda daha çok ortaya çıkmakta ve bu kişilerin güneş altında uzun süre kalmaları ile de daha beter bir hale gelmektedir. Çünkü güneş ışınları hassas tenli olan kişilerde daha fazla zarar ortaya çıkartıyor. Bu sebepten de, göz altındaki ince deri çabuk kırışmakta ve deri altındaki damarlar dışarıdan çok fazla belli olmaktadır. Damarlarda dışarıdan mor halkalar olarak görünür.

Göz altı morluklarının başka bir sebebi de, cildin gereğinden fazla pigment üretmesidir. Pigment aşırı üretilmesinde ki sebeplerde; güneş ışınları, gebelik ve bir takım sağlık sorunlarıdır. Yaşın ilerlemesi, beslenme bozukluğu, alerjik hastalıkları, astım, kalıtsal faktörler, fazla uyuma, egzama, yorgunluk ve kronik hastalıklar da göz altı morluklarının sebepleri arasındadır.

Göz altı morluklarını yok etmek için göz altı morlukları bitkisel çözüm başlıklı konumuza buyurun.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver