Göz Altı Morlukları Bitkisel, Göz Altı Morlukları Bitkisel Tedavisi, Göz Altı Morlukları Bitkisel Tedavisi Nasıldır

göz altı morlukları nasıl geçer, göz altı morlukları nasıl giderilir, göz altı morluklarına bitkisel çözüm, göz altı morluklarına bitkisel çözümler

Göz altı morluklarına bitkisel çözüm

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Birçoğumuzun en çok şikayetlendiği sorunlardan biri haline gelen göz altı morlukları, doğanın sunmuş olduğu bitkiler ile son derece sağlıklı ve sorunsuz olarak ortadan kaldırılabiliyor. Piyasada satışa sunulan, içinde ne olduğu bilinmeyen ürünlerin bazıları cilt sağlımızla oynamakta ve bizi tedavi edeceği yerde daha vahim sonuçların ortaya çıkmasını tetiklemektedir. Bu ürünlere muhtaç olmamanız için sizlere evinizde kolaylıkla uygulayacağınız bitkisel yöntemlerden bahsedelim.

 

Göz altı morluklarına bitkisel çözüm

 

Bitki çayları evimden eksik olmaz diyenlerdenseniz, bu bitki çaylarının poşetlerini kesinlikle atmamalı ve güzelliğiniz içinde kullanmalısınız. Bitki çayı poşetini göz altı morluklarınızı geçirmek için, göz çevresine kompres 20 dakika kompres yapın.

Göz altı morluklarının yok edilmesinde etkili olan bir tedavi yöntemi de, soğuk kompres yapmaktır. Metal yemek kaşığını buzdolabınızın dondurucusuna koyun ve bir süre beklettikten sonra bu kaşığı göz altı morlularınızın üzerinde gezdirin. Kaşığın yapışma riskini önlemek için 20 saniyeden fazla tutmayın.

İkisinden de 1’er kaşık olmak üzere badem yağı ve balı karıştırın. Bu karışımı yatmadan önce göz altı morluklarınıza sürün.

Yine aynı ölçüde 1’er tatlı kaşığı domates suyu ve unu karıştırın. İçine yarım tatlı kaşığı da limon ekleyin. Hamur kıvamına gelen karışımı morlukların olduğu bölgeye sürün. On dakika sonra da yüzünüzü durulayın.

Bir çay kaşığı süt kaymağı ile altı damla taze sıkılmış limon suyunu karıştırıp göz altına uygulayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver