Göz Altı Morluğu Bitkisel Tedavisi, Göz Altı Morluğuna Kesin Çözüm, Göz Altı Morluğuna Ne Yapılmalı

göz altı morlukları, göz altı morlukları nasıl geçer, göz altı morlukları tedavisi, göz altı morluklarına bitkisel çözüm

Göz altı morlukları kesin çözüm

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Göz altı morluklarından kurtulmanız için yapmanız gereken o kadar çok çözüm yolu var ki, bu makalemizde hepsine sizler için yer vermeye çalıştık. Mütenevvi sebeplerden husule gelen göz altı morlukları için size en uygun gelen tedavi metodunu deneyebilirsiniz. Başlı başına bir sebep olan göz altı morluklarının tedavisi için izlemeniz gereken yollardan birkaçı şöyledir;

Bazı kişiler göz altı morluklarını yok etmek için güneş kremi kullanmayı tercih ederler. Ancak bu davranış son derece yanlıştır. Çünkü göz altı morlukları derinin pigmentlerindeki artış sonucunda ya da altındaki derinin incelmesi sonucunda damarların belirgin şekilde görünmesinden meydana gelmektedir. Bu soruna güneş kremi ile tedavi aramaya çalışmak göz altı sağlığını bozar.

Göz altı morluklarının en etkili tedavisi uzman bir hekime danışmaktır. Hekiminiz en uygun tedavi yöntemini sizlere önerecektir. Böylece hem sorununuzdan kurtulmuş hem de göz sağlığınızı tehdit edecek bir davranışta bulunmamış olursunuz. İşte uzmanların göz altı morluklarının tedavisi için önerileri;

Göz altı morluklarının geçmesi için E ve C vitamini bakımından zengin beslenmeye ağırlık verin. Göz altındaki koyu halkalarını yok etmek için patates, limon, greyfurt gibi meyve ve sebze maskelerini deneyebilirsiniz.

Çeşitli sebeplerden kullanmış olduğunuz bitki çaylarını kullandıktan sonra poşetlerini atmak yerine göz altınıza koyabilirsiniz.

Göz altındaki koyu halkları dağıtmanın bir başka yolu da soğuk kompres. Tatlı kaşığını buzdolabınızın dondurucusuna koyun ve beş dakika beklettikten sonra metal kaşığı göz altınızda gezdirin. Fakat soğuk kaşığın deriye yapışma riski olduğundan her 20 saniyede bir kaşığı çekin ve tekrar tutun.

Eşit miktarda bademyağı ve bal karıştırılmalı yatmadan önce göz altı morluklarının üstüne sürülmelidir. Yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra yüz yıkanmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver