Görüntünün Bükülmesi Nedir Hakkında Bilgi

Görüntünün Bükülmesi Nedir

Görüntünün Bükülmesi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Görüntünün Bükülmesi Nedir, Görüntünün Bükülmesi Ne Anlama Gelir, Görüntünün Bükülmesi Ne Demektir, Görüntünün Bükülmesi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Görüntünün Bükülmesi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Görüntünün Bükülmesi Anlamı

Optik aletlerde görüntünün, ait olduğu cisimle geometrik benzerlik göstermesiyle belirlenen sapınç. Enine büyütme, sabit olmayıp cismin büyüklüğüne bağlıdır. Cismin büyüklüğüyle birlikte büyütme azaldığında kare cisimler şişkin, tersi durumda da basık bir kare biçiminde görüntü verir. Bu kusur, ters yönde eşit bükülmeler verebilecek mercekleri birleştirerek giderilir.

Konu ile ilgili aramalar: Görüntünün Bükülmesi Nedir Görüntünün Bükülmesi ödev ara Görüntünün Bükülmesi kelime anlamı Görüntünün Bükülmesi sözlükte ara Görüntünün Bükülmesi ansiklopedi bilgi bankası ara Görüntünün Bükülmesi ne demek Görüntünün Bükülmesi neye denir

Görüntünün Bükülmesi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver