Goril Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Goril Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Goril anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Goril Nedir, Goril Ne Anlama Gelir, Goril Ne Demektir, Goril Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Goril ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Goril Anlamı

Goril Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Memeliler (Mammalia) sınıfının, Primatlar (Primates) takımının, insansı maymunlar (Pongidae) familyasındaki bir türe verilen genel ad. Boyları doğal duruşta 175 cm’dir. Vücut ağırlığı dişilerde 140 kg, erkeklerde 240 kg kadar olabilir. Goriller el ve ayakları insana en çok benzeyen insansı maymunlardır. Zekâ düzeyi bakımından da insanlara en yakın hayvanlardan biridir.

Sessiz hayvanlardır. Saldırgan davranışlardan kaçınan, ürkek hayvanlar olmasına karşın, üzerine gidildiğinde çok tehlikeli olabilirler. Gündüzleri yerde yaşayan bu hayvanlar, geceleri ağaçların üzerine tırmanarak, uyurlar. Yaprak ve tomurcuklarla beslenirler. Doğada hayvansal besin yememelerine karşın, hayvanat bahçesindekiler et yerler. İnsan yerleşim alanlarının genişlemesi nedeniyle soyları tükenme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Tropik Afrika’da insanlardan uzakta yaşarlar.

Konu ile ilgili aramalar: Goril Nedir Goril ödev ara Goril kelime anlamı Goril sözlükte ara Goril ansiklopedi bilgi bankası ara Goril ne demek Goril neye denir

Goril ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver