Google Resim Arama ile Fotoğrafı Yükleyip Aratma Nasıl Yapılır?

Bir resim binlerce sözcüğe bedel lafı sadece şiirsel bir klişe değildir. Aynı zamanda sadece bir fotoğrafı referans alarak belli bir konuda arama yapmak da büyük bir engeldir. Google ile istediğiniz bir resmi bulmaya çalışırken o resim ile ilgili doğru tanımlayıcı bilgileri yazma şansınız çok değildir. Ne var ki, Google Görseller‘in  belirli bir fotoğraf ile ilgili konuları aratma özelliği mevcut.

Sponsorlu Bağlantılar

Google resim arama sayfasına buraya tıklayarak giriş yapın ve arama kutusunun sağında yer alan kamera ikonuna tıklayın.

Alttaki gibi bir pencere açılacaktır. Buradan “Görsel URL’sini yapıştır” kutusuna aratmak istediğiniz fotoğrafın web adresini (url adresi) yazın ve sağdaki “Ara” butonuna tıklayın.

Eğer bilgisayarınızdaki bir fotoğrafı yükleyerek aratmak istiyorsanız alttaki resimde yuvarlak içinde gösterdiğim “Görsel Yükleyin” linkine tıklayın. Alttak pencere açılacaktır.

Buradan altını çizdiğim kısıma yani “Veya buraya bir resim sürükleyin” yazan kısıma bilgisayarınızdaki fotoğrafı  sürükleyip bırakın. Ya da ok işaretiyle gösterdiğim “Gözat” butonuna tıklayarak açılan pencereden pcnizdeki resimi bulun ve seçin.

Ben Alex’in bir fotoğrafını arattım ve sonuçlar aşağıdaki gibi oldu.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver