Google AdWords Nedir ve Nasıl Kullanılır?

AdWords, Google’ın arama motoru pazarlama/reklam programıdır.  Google AdWords günümüzde internetin  pay-per-click (PPC) reklamcılık alanında lider konumdadır. Google aramaları ve içerik ağı sayesinde, AdWords reklamları Dünya çapında internet kullanıcılarının yüzde seksenine ulaşmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ürünleriniz ve servisleriniz için internette arama yapanlara ulaşabilmenin en kolay ve en etkili yolu Google AdWords’tür. Sadece kendi reklamlarınızı oluşturun ve işinize uygun anahtar sözcükler seçerek Google’ın  bu reklamları doğru müşterilere göstermesine yardımcı olun. Üstelik sadece birisi reklamlarınıza tıkladığı zaman para ödersiniz. En iyi tarafı da reklamlarınızın Google arama motorundan yapılan aramaların sonuçlarında çıkacak olmasıdır.

Yukarıda  Google AdWords’ün ne olduğu hakkında kısaca bilgi verdikten sonra şimdi Google AdWords’ün nasıl kullanılacağına ve bu konudaki sıkça sorulan sorulara değinelim.

İşte Google AdWords Kullanımı ve Sıkça Sorulan Soruların Cevapları

Google AdWords Nasıl çalışır?

AdWords reklamları, bir kullanıcı Google’da anahtar kelimelerinizden birini kullanarak arama yaptığında arama sonuçlarıyla birlikte görüntülenir. Reklamlar, bir arama sayfasının yan sütunundaki ‘Sponsorlu bağlantılar’ altında görünür ve ücretsiz arama sonuçlarının yukarısındaki ek konumlarda da görünebilir. Böylece, zaten işinizle ilgilenen bir kitleye reklam yapmış olursunuz. Ayrıca reklamlarınızı, her geçen gün büyüyen Google Ağı’ndaki Görüntülü Reklam Ağı sitelerinde yayınlamayı da tercih edebilirsiniz. Reklamınızın görünmesini istediğiniz Görüntülü Reklam Ağı yerleşimlerini tam olarak seçebilir ya da içeriğe dayalı hedefleme özelliğinin anahtar kelimelerinizi içerikle eşleştirmesine izin verebilirsiniz.

Metin, resim ve video reklamlar olmak üzere, çeşitli reklam biçimleri arasından seçim yapabilir ve hesabınızdaki raporları kullanarak reklam performansınızı kolayca izleyebilirsiniz.

Maliyet: AdWords’te minimum bir aylık ücret ödemeniz gerekmez.

AdWords’te kelime hedeflemesi yapmak ne demektir?

Google AdWords’te sahte tıklamalar için önlemler var mı?

AdWords’ten iyi performans almak için neler yapılabilir?

Google AdWords’te reklamımı göstereceğim siteleri seçebilir miyim?

Google AdWords’te ne tür coğrafi hedeflemeler yapılabilir?

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:

Cevap Ver