Göksu Irmağı Nedir Nerededir Ve Uzunluğu Kaç Metredir Hakkında Bilgi

Göksu Irmağı Nedir Nerededir Ve Uzunluğu Kaç Metredir

Göksu Irmağı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Göksu Irmağı Nedir, Göksu Irmağı Ne Anlama Gelir, Göksu Irmağı Ne Demektir, Göksu Irmağı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Göksu Irmağı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Göksu Irmağı Anlamı

Akdeniz Bölgesi’nde ırmak. Taşeli Yarımadası’nı kuzeybatı-güneydoğu yönünde keserek Silifke’nin doğusunda geniş bir delta üzerinde Akdeniz’e dökülür. Akdeniz kıyılarından İç Anadolu’ya ulaşan başlıca devlet yollarından biri, büyük kısmında Göksu Vadisi’ni izler ve Sertavul Geçidi’nden sonra İç Anadolu’ya girer. Kaynağı olan Kartal Dağı’yla ağzı arası 308 km. uzunluktadır. Anadolu’da aynı adı taşıyan birçok ırmak vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Göksu Irmağı Nedir Göksu Irmağı ödev ara Göksu Irmağı kelime anlamı Göksu Irmağı sözlükte ara Göksu Irmağı ansiklopedi bilgi bankası ara Göksu Irmağı ne demek Göksu Irmağı neye denir

Göksu Irmağı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver