Gök Dürbünü Nedir Hakkında Bilgi

Gök Dürbünü Nedir

Gök Dürbünü anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Gök Dürbünü Nedir, Gök Dürbünü Ne Anlama Gelir, Gök Dürbünü Ne Demektir, Gök Dürbünü Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Gök Dürbünü ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Gök Dürbünü Anlamı

Gökcisimlerini incelemeye yarayan, uzaklıkları ayarlanabilen iki yakınsak mercek sistemli dürbün. Odak uzaklığı büyük (birkaç metre) ve kusurlarından arındırılmış olan birinci mercek sistemi (objektif), sonsuzdaki cismin küçük, gerçek ve ters görüntüsünü odak düzlemine düşürür. Bu görüntüyü incelemeye yarayan bir büyüteç olan ikinci mercek sistemi (oküler), ters bir görüntü verirse de, gökcisimlerinin incelenmesinde bunun sakıncası yoktur. Objektifin verdiği görüntünün okülerin odağında oluşması, uzun gözlemlerde gözün yorulmamasını sağlar.

Konu ile ilgili aramalar: Gök Dürbünü Nedir Gök Dürbünü ödev ara Gök Dürbünü kelime anlamı Gök Dürbünü sözlükte ara Gök Dürbünü ansiklopedi bilgi bankası ara Gök Dürbünü ne demek Gök Dürbünü neye denir

Gök Dürbünü ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver