Göğüste Kitle, Göğüste Kitle Nedenleri, Meme Kitlesi Neden Olur, Meme Kitlesi Nedeni

meme kitlesinin nedenleri nelerdir, memede kitle, memede kitle hissedilmesi nedenleri

Memede kitle neden olur?

Günümüz kadınlarının en sık yakalandığı hastalıklar arasında yerini alan meme kanserinin bir semptomu olan memede kitle hissedilmesi, bazı durumlarda korkutucu bi şey olmadığına işarettir. Uzman doktorlar genellikle ağrısız kitlelerin meme kanseri belirtisi olduğunu söylemekteler. Kesin tanının konması için kadınların kendi kendilerine meme muayenesi yaparak kitlede ki değişikliği takip etmelerinin yanı sıra, biyopsi gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Memede kitle nedenleri

Memede kitle hissedildiği zaman derhal doktora başvurulmak,kitlenin kanserli olup olmadığını öğrenmek ve eğer kanserli ise tedaviye başlamak gerekir. Memede husule gelen kitle eğer kanser habercisi değilse, fibrokistik meme hastalığı ve fibroadenom olabilir.

Fibrokistik meme hastalığı : Aslında tam olarak hastalık demek doğru olmaz. Bu rahatsızlık meme dokusundaki bir grup zararsız oluşum olmakta ve ekseri kadınların adet görmeden önceki dönemlerde yumrularda artış ve meme hassasiyeti olarak kendini göstermektedir.

Fibroadenom: bu rahatsızlıkta ise, kitle sert, ağrısı, lastiksi ve üzerine bastırıldığı zaman hareket eden, kanserli olmayan bir kitle olarak husule gelir. Fibrokistik meme hastalığına göre bu rahatsızlıktan husule gelen kitleler daha büyük, ayrık ve hareketlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver