Göğüse Takılan Silikon Nasıl Patlar, Göğüse Takılan Silikon Patlar Mı, Göğüse Yapılan Silikon Patlar Mı

meme silikonu nasıl patlar, meme silikonu patlar mı, memeye takılan silikon patlar mı, silikon göğüs patlaması

Silikon göğüs nasıl patlar?

Günümüzde küçük göğüslere sahip olan başta mankenler ve sanatçılar olmak üzere tercih edilen göğüs büyütme işlemi olan silikonlar artık birçok ev hanımı tarafından tercih konusudur. Yeni büyük göğüsleri ile dikkatleri üstüne toplamak isteyen genç kızlarında birçoğu silikon taktıranlar kervanına girmiştir. Ancak silikon taktırıp patlama korkusu yaşamayanlarda yok değil. Peki silikonlar patlar mı ya da silikon nasıl patlar öğrenmek için buyurun.

Sponsorlu Bağlantılar

Uzmanların demelerine göre silikon patlaması çok sık yaşanan bir sorun değildir. Silikon patlaması vakalarını değerlendiren uzmanlar bu sorunun bir elin parmağını geçmeyecek kadar olduğunu söylüyor. Ancak uzman kişiler tarafından gerekli ameliyat koşulları altında ciddi bir operasyonla takılmayan silikonların patlama riski büyüktür. Üstelik uzmanlar göğüs büyütme ameliyatında kullanılan malzemelerin silikon olmadığını sadece malzemenin dışının silikonla kaplandığına açıklık getiriyorlar. Yani göğüs konulan protezin kılıfı silikondur. Protez olarak silikon, jel, soya yağı, serum fizyolojik ya da yarı akışkan jel kullanılmaktadır.

Silikon patlamasının husule gelmesi ise şöyle oluyor: Göğüslere sonradan eklenen protez bazı durumlarda vücut tarafından kabul edilmediği için protezin çevresinde kapsül denilen bir doku husule geliyor. Bu kapsül protezin etrafını balon gibi sararak meme dokusunu sertleştiriyor. Bu sebeple protez deriden dışarı çıkabiliyor. Aslında patlamıyor sadece kaçak yapıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver