GÖĞÜS DİKLEŞTİRME AMELİYATI NASIL YAPILIR Hakkında Bilgi

Aşağıda GÖĞÜS DİKLEŞTİRME AMELİYATI NASIL YAPILIR ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

GÖĞÜS DİKLEŞTİRME VE MEME TOPARLAMA AMELİYATI NASIL YAPILIR

Göğüs dikleştirme bayanlara özel bir göğüs estetiği türüdür. Bayanlarda yaş ilerlemesi ve yer çekimi, doğum sonrası emzirme, sık kilo alıp verme gibi nedenlerden dolayı zamanla göğüsler eski dikliğini ve elastikiyetini kaybederek söner ve göğüslerde sarkmalar meydana gelir. Göğüs sarkmasının oluşumunun temelinde göğüsü oluşturan dokuların yumuşak bağ dokudan oluşması yatmaktadır. Bağ dokunun içerisi süt üreten hücreler ve süt kanallarından oluşmakta olup sarkmalara karşı göğüse destek olacak kas yapısına sahip değildir. Zamanla dikliği ve diriliği kaybolan göğüsler, sarkma neticesinde istenmeyen bir görünüme bürünür. Bu görünüm kadınlarda dekolte kıyafetler giyme, göğüsü belirgin hale getiren bluz, kazak, gömlek gibi giyeceklerden uzak durma sonucunu doğurur. Sarkık göğüsler kısacası kadınlarda ciddi bir özgüven eksikliği meydana getirirler.

Diriliğini, dolgunluğunu kaybetmiş sarkık göğüs görünümünü estetik göğüs dikleştirme ameliyatı yani meme toparlama operasyonu ile düzeltmek mümkündür. Hem küçük hem de sarkık göğüs probleminiz varsa, tek başına estetik göğüs dikleştirme ameliyatı yeterli olmaz. Estetik göğüs dikleştirme operasyonu, eş deyişle meme toparlama ameliyatı, göğsü yeniden şekillendirmeye yarayan, sarkıklığı giderici bir uygulamadır. Göğüs büyütücü bir etkisi yoktur. Göğüs büyütme ihtiyacı da varsa estetik göğüs dikleştirme ameliyatına ek olarak, meme protezi (silikon) uygulaması ile estetik göğüs büyütme ameliyatını da kombine etmek gerek. Ancak bu şekilde normal dolgunluk kazandırılmış olur.

Göğüs dikleştirme ya da meme toparlama ameliyatı planı nasıl yapılıyor?

Ameliyattaki hedef, beden ölçülerinize uygun büyüklükte, doğal bir şekle sahip simetrik göğüs elde etmektir. Ben, uygun büyüklük ölçülerini beden ölçülerinizi dikkate alarak tespit ediyorum. Sizin mevcut ölçüleriniz ile olması gereken ölçüler arasındaki farkın ne kadar olduğunu belirliyorum. Bu sırada her iki göğüs arasında şekil ve büyüklük farklarından kaynaklanan asimetriler de kendiliğinden ortaya çıkıyor. Çoğu kadında sağ ve sol göğüs ölçüleri arasında farklılıklar olabilir. Sarkık göğüslerde sarkıklık derecesinin tespit edilmesi de önemlidir. Bunun için memenin alt kenar çizgisini referans olarak alıyorum. Meme başının, meme alt kenar çizgi seviyesinin ne kadar altında olduğuna göre sarkıklık derecesi belirliyorum.

Göğüs dikleştirme ameliyatında ne tür yöntemler uygulanıyor?

Göğüslerin sarkıklık derecesi ve mevcut büyüklüğü göz önüne alarak ne tür bir cerrahi girişimin uygun olacağının kararı ameliyat planlamasının en önemli kısmıdır. Göğüs sarkıklığı derecesi ne derece fazla ise meme dikleştirme ameliyatı sonrası kalacak izler de o kadar fazla olur.

Hafif dereceli gevşek ve sarkık göğüsler :

göğüs dikleştirme ameliyatı

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır

Meme dikleştirme ameliyatı fiyatları, memedeki  sarkıklık derecesine, meme boyutlarına,  hastanın vücut yapısına, ek bir cerrahi gerektirip gerektirmediğine, ameliyatı yapan cerraha, ameliyatın yapıldığı hastaneye, anestezi şekline göre değişebilmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatı fiyatları, ameliyatın hangi teknikle yapıldığına bağlı olarakda değişebilir. Vertikal skar meme dikleştirme ameliyatı fiyatları, ters t meme dikleştirme ameliyat ücretleri birbirinden farklı olabilmektedir.

Göğüs dikleştirme fiyatını etkileyen faktörlerden bir tanesi de, ek olarak küçültme ameliyatı yapılıp yapılmayacağı ya da silikon ile ek zamanlı büyütme yapılıp yapılmayacağıdır. Her iki durumda da göğüs dikleştirme fiyatı değişecektir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı fiyatlarını etkileyen en önemli konulardan bir taneside göğüs ameliyatının yapılacağı hastane seçimidir. Bazı hastanelerde otelcilik hizmeti daha lüks olduğundan bunu fiyatlarına yansıtmaktadırlar. Dolayısıyla aynı doktorun yapacağı aynı göğüs dikleştirme ameliyatı, 2 farklı hastanede birbirlerinden çok farklı olabilecek hale gelebilmektedir. Bu durumda estetik cerrahınızın size sunduğu seçeneklerden bir tanesini değerlendirebilirsiniz.

Meme dikleştirme ameliyatı fiyatları ile ilgili sorularınızı 212 2967442 nolu telefondan Op.Dr.Arda Katırcıoğlu’na sorabilir, danışma formunu doldurarak meme dikleştirme estetiği fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Göğsünüzdeki sarkma derecesi hafif ise nasıl bir girişime ihtiyacınız olacağına göğüslerinizin büyüklüğüne bakarak birlikte karar verebiliriz. Göğüs büyüklüğü normal ise meme başının etrafından halka şeklinde bir miktar fazlalık deri çıkarılarak bolluğun giderilmesi ve meme başının hafifçe yukarıya doğru kaydırılması yeterli olur. Böyle bir girişimin ardından sadece meme başının etrafında çember şeklinde bir ameliyat izi kalır. Göğüslerinizde hafif bir sarkma olup da, gözünüze de biraz küçük görünüyorsa, göğüs dikleştirme estetiği uygulamadan, sadece göğüslerinizi biraz büyütmek için damla şeklinde anatomik silikon protez kullanarak göğüs büyütme estetiği yapılması oldukça cazip bir seçenektir.

Orta ve ileri dereceli gevşek ve sarkık göğüsler :

Göğüsleriniz orta ve ileri derecede sarkık ise iki farklı yaklaşım düşünülebilir. Birinci seçenek daha ziyade orta dereceli sarkmalar için daha uygundur, bu teknikte meme başının çevresindeki fazlalık deri halka şeklinde çıkarılır. Kalan deri göğsün alt kısmına doğru kaldırılır ve meme dokusu açığa çıkarılır. Meme dokusunun altta kısmında meme toparlama ameliyatı uygulanır. Kesilmiş yerler, meme başının çevresinde çember şeklinde dikilir. Bu uygulama sonunda da sadece meme başının etrafında çember şeklinde bir iz kalır. İkinci seçenekte hem meme başının çevresinde halka şeklinde, hem de memenin alt kenarına doğru uzanan dikey doğrultudaki deri fazlalıkları çıkarılır. Memenin alt kısmına toparlama işlemi uygulandıktan sonra kesilen yerler dikilerek kapatılır. Bu uygulama sonrasında meme başının etrafındaki çember şeklindeki ize ek olarak meme başının alt kenarından aşağı doğru uzanan dikey bir iz daha olur. Göğüsleriniz gözünüze küçük görünüyor ve biraz daha büyük olmasını istiyorsanız, aynı işlem sırasında silikon protez de yerleştirerek göğüsleri büyütmek gibi bir seçeneğimiz de vardır.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver