Göğüs Ağrıları, Göğüs Ağrısı Neden Olur, Göğüs Ağrısı Nedenleri

göğüs ağrısı sebepleri, göğüs ağrısı ve nedenleri, göğüs ağrısına neden olan hastalıklar, göğüs ağrısının nedenleri

Göğüs ağrısının nedenleri nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Göğüs ağrısı daha çok söz konusu bölgede bulunan organların birtakım şeylerden ötürü etkilenmesi ve hasara olmasına bağlı olarak husule gelen bir rahatsızlıktır. Bazen göğüs ağrılarının ciddi bir nedeni olmamakta, bazen de hayati risk taşıyan nedenlerden ötürü göğüs ağrıları ortaya çıkmaktadır. Peki göğüs ağrısının nedenleri, göğüs ağrısına neden olan hastalıklar nelerdir? İşte bu sorunların cevapları yazımızda saklı.


Günümüzde bireylerin sık sık şikayet ettiği göğüs ağrıları mütenevvi sebeplerden meydana gelmektedir. Göğüs ağrıları kimi zaman ölümle bile sonuçlanmaktadır. Bu sebeple hekimler göğüs ağrılarının ciddi boyutlara ulaşması durumunda acil müdahaleyi gerek görürler.

Göğüs ağrısının sebepleri

 

Kalbe yeteri kadar oksijen gitmediği durumda göğüs ağrıları görülebilir. Miyokart iskemisinin oksijen desteğinin azalması göğüs ağrısının en önemli nedenidir. Ayrıca psikolojik stres, ateş, ağır yemeklerin tüketimi, anemi gibi faktörlerde göğüs ağrısının nedenleri arasındadır.

Göğüs ağrısına neden olan hastalıklar

 

Kalp tabakasının iltihabı, Miyokart iskemisine bağlı göğüs ağrısı olarak tanımlanan anjina pektoris, aortanın hastalıkları, pulmoner embolizm, gastrointestenal durumlar göğüs ağrısının nedenleri arasında sayılan sorunlardır. Bunların yanı sıra göğüs ağrısına sebep olan diğer nedenler ise psikolojik olaylar, nöromüsküler olaylar, peptik ülser, pankreas ve diafram hastalıklarıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver