Göbek Eritme Egzersiz Hareketleri, Göbek Eritme Egzersizleri, Göbek Eritme Egzersizleri Nelerdir

göbek eritme hareketleri, göbek eritme hareketleri resimli, göbek eritme yöntemleri, Göbek eritmek için egzersiz

Göbek eritme hareketleri nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Göbek eritme hareketleri, sadece kadınların değil erkeklerinde derdine derman olacak ve herkes yaz aylarına girmeden göbek sorunundan kurtaracak etkili ve kesin çözüm yoludur. Göbeğimden kurtulmak için ne yapmak gerekiyor diye kara kara düşüneceğinize, bu makalemizde yer alan göbek eritme egzersiz hareketlerini denemeye bir an önce başlamalısınız. Göbek eritme egzersizleri sayesinde kısa bir sürede hem sıkı hem de yağsız bir karına sahip olmak mümkün.

Estetik görünümü olumsuz derece etkileyen karın bölgesindeki çıkıntı,artık canınızı sıkmayacak. Dümdüz ve sıkı bir karnın hayalini kurmak zorunda da kalmayacaksınız. Göbek eritmek için egzersiz hareketlerini uygularken düzenli beslenmeye de özen göstermelisiniz.

 

Göbek eritme hareketleri resimli

 


Göbek eritme hareketlerini yaparken plates topundan yardım alın ve olabildiğince topu hareket ettirmemeye çalışın. Bel çukurunuz topa tam değecek şekilde uzanın. Başınızın arkasını elleriniz ile destekleyin. Nefes vererek gövdenizi yukarı doğru kaldırın. Tekrar nefes alarak aynı pozisyona dönün.

Şimdi ise sırt üstü yatarak ayaklarınızı yukarı kaldırın. Mümkün oldukça düz bir şekilde uzatmaya çalışın. Ellerinizle yine başınızı destekleyin. Çenenizin gövdenize yakın olmamasına dikkat edin. Nefes vererek gövdenizi yukarı doğru kaldırın. Burada amaç kürek kemiklerinin yerle bağlantısını kesmektir. Nefes alarak tekrar eski pozisyona dönün.

Yere yüz üstü uzanın. Dirseklerini bükerek yere koyun. Dirseklerin 90 derece, avuçlarınız yerde açık yada yumruk şekilde olmalıdır. Vücudunuzu düz bir çizgi şeklinde ayak parmak uçlarınızdan destek alarak yukarı kaldırın. Bu hareket sabit ir şekilde yapılmalı, kesinlikle kıpırdamamalısınız.

Bu hareketi jimnastik topu ya da ağırlıklarla yapın. Yere oturarak top ya da ağırlığı kollarınızı uzatarak önünüzde tutun. Ayaklarınızı dirseklerden kırarak oturun ve gövdenizi sağa sola döndürün.

Plates topunun üstüne ellerinizi koyun. Ayak parmaklarınızı ularında yükselin. Daha sonra sağ diz karına doğru çekilmelidir. Bu hareket aynı şekilde sol dizde de yapılmalıdır.

Tüm hareketleri en az 5 kere tekrarlayın. Göbek eritme hareketlerinin etkisini göstermesi birkaç hafta sürecektir. Haftada en az 3 gün bu hareketleri rutin olarak uygulayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver