Göbek Bölgesi Yağlanmasının Nedenleri, Göbek Neden Olur, Karın Bölgesi Neden Yağlanır

karın bölgesi yağlanma nedenleri, karın bölgesi yağlanması, karın bölgesi yağlanmasının nedeni, karın bölgesi yağlanmasının nedenleri nelerdir

Karın bölgesi yağlanmasının nedenleri

Daha çok kadınların muzdarip olduğu bir sorun olan ve bölgesel yağlanma olarak tabir edilen karın bölgesi yağlanması, kilo kişilerde meydana geldiği gibi aşırı zayıf olan kişilerde de görülebilen ve oldukça da can sıkı olan bir sorundur. Peki karın bölgesi yağlanmasının nedeni nedir, bu soruna ne tür faktörler yol açmaktadır? Öğrenmek için doğru adrestesiniz!

Sponsorlu Bağlantılar

Karın bölgesi yağlanmasının nedeni

Uzman hekimlerimize göre karın bölgesi yağlanmasının en büyük nedenlerinden biri, şeker miktarı bir hayli yüksek olan besinlerin gün içerisinde sıklıkla tüketilmesidir. Yüksek şeker alımı bir takım sağlık sorunlarına yol açtığı gibi, aynı zamanda kadınlar başta olmak üzere karın bölgesi yağlanmasına sebep olan bir tür sağlıksız beslenme şeklidir. Üstelik gün içerisinde yüksek miktarda şeker ihtiva eden yiyeceklerin tüketilmesine bir de hareketsiz bir yaşam ya da oturarak çalışma ekleniyorsa karın bölgesi yağlanması kaçınılmaz bir son olur.

Suadiye Memorial Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Oya Yüksek, yüksek miktarda şeker ihtiva eden besinlerin fazla alınmasının vücutta insülin dengesizliğine yol açtığını ve bu sebeple de göbek yaptığını söylemektedir. Yüksek, aynı zamanda bel ve karın bölgesinde yağlanmaya yol açan aşırı şekerli gıdalar ile karbonhidrat tüketiminin de bu sorunun husule gelmesini tetiklediğini söylemektedir.

Karın bölgesi yağlanmanın önlenmesi için Yüksek, vücut kaslarını sıkılaştıracak ve yağ yakımını hızlandıracak egzersizler yapılmasını, yemeklerde ve salatalarda zeytin yağı yada kanola yağı kullanmayı ve gün içinde fındıkla ceviz tüketmeyi önermektedir. Böylece karın bölgesi yağlanmalar ciddi anlamda önlenecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver