Gliserin Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Gliserin Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Gliserin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Gliserin Nedir, Gliserin Ne Anlama Gelir, Gliserin Ne Demektir, Gliserin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Gliserin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Gliserin Anlamı

Yağlı maddelerden çıkarılan, renksiz, tatlı, şurup kıvamındaki sıvı bileşik. Gliserinin başta otomotiv sanayi olmak üzere, boya ve yapıştırıcı sanayiinde, patlayıcı madde üretiminde, gıda sanayiinde ve daha birçok alanda çok geniş kullanımı vardır.

Gliserin, diğer adı “gliserol” de olan sıvı halde bulunan polar organik bir trihidroksi alkoldür. Hafifçe tatlı, zehirleyici olmayan bir sıvıdır. Su ve alkol ile karışır; asetonda çözünür. Tıbbi gliserin şeker hastalığında şeker olarak ayrıca dıştan deriye uygulanan merhemlerle ve kabızlıkta fitil olarak kullanılır. Ayrıca dinamit yapımında da kullanılır. Trinigliserin ve nitrik asitle birleştirilerek dinamit yapılabilir. Sadece nitrik asit ile birleştirildiğinde ise çok güçlü olan Nitro gliserin yapımında kullanılır

Konu ile ilgili aramalar: Gliserin Nedir Gliserin ödev ara Gliserin kelime anlamı Gliserin sözlükte ara Gliserin ansiklopedi bilgi bankası ara Gliserin ne demek Gliserin neye denir

Gliserin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver