Gizli Şeker, Gizli Şeker Nasıl Tedavi Edilir, Gizli Şekeri Nasıl Önleriz

gizli şekeri önleme, gizli şekeri önleme yolları, gizli şekeri önleme yöntemleri,

Gizli şeker nasıl önlenir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Gizli şeker hastaları, şeker hastası olma riski taşıdıkları için uzmanlar gizli şekeri nasıl önleyebileceğimiz hakkında genel bilgiler vererek bu sinsi hastalığı önlemeye karşı bilinçlenmemizi sağladılar. Günlük ve sosyal hayatı olumsuz etkileyen şeker hastalığı ilerlemeden önlenmelidir.

 

Gizli şeker hastalığı yaşayan insanların mutlaka bilmesi gereken hususlar hakkında açıklama yapan uzmanlar gizli şekerin nasıl önleneceği hakkında genel bilgileri bizlerle paylaştılar.

Gizli şeker hastalığı kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülmektedir. Bunun yanında gizli şeker başka bir takım hastalıklara da davetiye çıkarmaktadır. Bunlara örnek verecek olursak kalp-damar hastalıkları, tansiyonun şiddetine bağlı olarak göz hasarları gelişebilir.

 

Gizli şeker nasıl önlenir?

 

Adından da anlaşıldığı gibi gizli olarak ortaya çıkan bu hastalık, var olduğunu testler haricinde hiçbir şekilde belli etmemekte ve sinsice ilerlemektedir. Gizli şeker hastaları gizli şeker hastası olduğunun farkında bile olmamaktadır. Yaşam kalitesine gölge düşüren gizli şekeri önlenemeyecek bir hastalık değildir.

Gizli şekeri önlemek için dengeli ve sağlıklı beslenmenin ilk kural olduğunu söyleyen uzmanlar, egzersiz alışkanlığı kazanılmasını da önermekteler. Beslenme ve egzersiz ikilisi bir arada dengeli ve sağlıklı bir şekilde yürütülür ise gizli şekerden kurtulabilirsiniz.

Sigara kullanmak gizli şekeri tetikleyici etmenlerden olduğu için sigara bırakılmalıdır. Ayrıca gizli şekeri önlemeye yönelik hekiminizin vermiş olduğu ilaçları da aksatmadan kullanmanız gerekir. Son olarak ise kilo dengenizi çok iyi korumalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver