Geyşa Nedir Hakkında Bilgi

Geyşa Nedir

Geyşa anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Geyşa Nedir, Geyşa Ne Anlama Gelir, Geyşa Ne Demektir, Geyşa Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Geyşa ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Geyşa Anlamı

Çalıştığı ya da çağrıldığı yerlerde müşterilerine incelikle hizmet sunacak ve onlara hoş vakit geçirtecek biçimde özel olarak yetiştirilmiş Japon kızı. Bu kızlar banyolardan otellere, lokantalardan özel şölenlere değin türlü alanlarda hizmet görürlerdi. On yaşına basmış kızlar arasında en güzelleri seçilerek özel okullara alınırlardı. Buralarda müzik, dans, güzel konuşma, şiir okuma, çay sunma vb. geleneksel Japon inceliklerini öğrenirlerdi. Çıraklık döneminden geçtikten sonra geyşalık hizmetlerine alınırlardı. Bunlar, Batılıların sandığı gibi fahişe ya da gönül eğlencesi değillerdi. Japon toplumunda saygın bir yerleri vardı. Japon edebiyatında da geyşalarla ilgili şiir ve yazılar önemli bir yer tutar.

Konu ile ilgili aramalar: Geyşa Nedir Geyşa ödev ara Geyşa kelime anlamı Geyşa sözlükte ara Geyşa ansiklopedi bilgi bankası ara Geyşa ne demek Geyşa neye denir

Geyşa ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver