Gerilim Tipi Baş Ağrıları, Gerilim Tipi Baş Ağrıları Neden Olur, Gerilim Tipi Baş Ağrısı

gerilim tipi baş ağrısı neden olur, gerilim tipi baş ağrısının nedeni nedir, gerilim tipi baş ağrısının nedenleri, kronik gerilim tipi baş ağrısı

Gerilim tipi baş ağrısı nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Gerilim tipi baş ağrıları en çok kadınları seviyor ve çok şiddetli bir ağrı yaşatmamasına rağmen sık sık ortaya çıkarak günlük yaşamda bir felakete neden oluyorlar. Gerilim tipi baş ağrısı, kronik (uzun süre yaşanan tıbbi rahatsızlık) olarak tanımlanan sağlık sorunları arasında en üst sıralarda yer edinen problemler arasındadır. Peki kronik gerilim tipi bağ ağrısı neden olur ?

 

Kronik gerilim tipi baş ağrısı, kızgın ve yorgun olduğunuzda birde stresli geçen bir günün ardından kendini daha çok hissettirmektedir. Gerilim tipi baş ağrısına yakalanmamak için stresten uzak kalmak ve gün içinde aşırı yorulmamaya dikkat etmelisiniz.  Aksi taktirde bu hastalığa yakalanabilirsiniz. Bu hastalık boyun ve baş bölgesinde bulunan kasları gerdiği için, gerilim tipi adını almıştır.

Kadınlarda daha çok görülen bir rahatsızlık olmasına rağmen 10 erkekten 3’ünde de gerilim tipi baş ağrısı sorunu gözlenmekte ve hemen hemen bir ay içinde 15 gün boyunca baş ağrıları olmaktadır. Kadın veya erkek olsun gerilim tipi baş ağrısı yaşayanların bazılarında ağrılar neredeyse hiç geçmemektedir. Bazı hastalar migren olduklarını düşünürler, ancak gerilim tipi baş ağrısı migrenden farklıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver