Geribildirim Nedir Hakkında Bilgi

Geribildirim Nedir

Geribildirim anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Geribildirim Nedir, Geribildirim Ne Anlama Gelir, Geribildirim Ne Demektir, Geribildirim Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Geribildirim ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Geribildirim Anlamı

Bir sistemin çıktısının bir bölümünün, sistemin işleyişini denetlemek üzere yeniden girdi olarak kullanılması. Yaşamla ilgili bilim alanlarında, özellikle ekoloji, biyokimya ve fizyoloji alanlarında, birçok geribildirim örneğine rastlanabilir. Örneğin bir tür, çevresindeki besini aşırı ölçüde tüketinceye kadar büyümesini sürdürüp daha sonra beslenme yetersizliğinden dolayı popülasyon kaybına uğrar. Makinelerde de servomekanizmalar ve regülatörler birer geribildirim sistemi oluştururlar.

Geribildirimin modern teknolojideki en önemli uygulaması elektronik alanındadır: Bir amplifikatör çıkışının bir bölümü, sistemde gürültü, sapma, sarsıntı vb. istenmeyen ögeleri azaltmak üzere yeniden girdi olarak kullanılır. Geribildirim, giriş enerjisinin azaltıldığı negatif geribildirim ve giriş enerjisinin artırıldığı pozitif geribildirim olmak üzere iki çeşittir.

Konu ile ilgili aramalar: Geribildirim Nedir Geribildirim ödev ara Geribildirim kelime anlamı Geribildirim sözlükte ara Geribildirim ansiklopedi bilgi bankası ara Geribildirim ne demek Geribildirim neye denir

Geribildirim ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver