Gergedan Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Gergedan Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Gergedan anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Gergedan Nedir, Gergedan Ne Anlama Gelir, Gergedan Ne Demektir, Gergedan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Gergedan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Gergedan Anlamı

Memeliler (Mammalia) sınıfından tek toynaklılar (Perissodactyla) takımından bir türe verilen ad. Uzunluğu 2,5 m, yüksekliği 1,5 m kadardır. 4,5 m uzunluğunda, 2,5 m yüksekliğinde türleri de vardır. Ağırlıkları üç tona yakındır. Ağır olmalarına karşın çok hızlı koşabilirler. Derileri son derece kalındır. Kuyruk uçları ve kulakları dışında vücutları bütünüyle kılsızdır. Başlarında öne doğru uzanan bir boynuz bulunur. Ancak bu boynuz kemikten değil, keratinden oluşur. Gergedanlar, savanlarda, çayırlık ve bataklık bölgelerde yaşarlar. Bazı türler yerleşmek için sık ormanları tercih eder. Otçuldurlar. Beyaz gergedanlar dışında sürüler hâlinde yaşamak yerine yalnız dolaşmayı severler. Boynuzu ve kanı sebebiyle aşırı avlanma yüzünden, tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalan gergedanlar, bugün birçok ülkede koruma altına alınmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Gergedan Nedir Gergedan ödev ara Gergedan kelime anlamı Gergedan sözlükte ara Gergedan ansiklopedi bilgi bankası ara Gergedan ne demek Gergedan neye denir

Gergedan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver