Geren Vektör Nedir Hakkında Bilgi

Geren Vektör Nedir

Geren Vektör anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Geren Vektör Nedir, Geren Vektör Ne Anlama Gelir, Geren Vektör Ne Demektir, Geren Vektör Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Geren Vektör ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Geren Vektör Anlamı

Bir vektör uzayında herhangi sayıda vektöre, bunların tüm lineer bileşimlerinin oluşturduğu küme bağlamında verilen ad. V vektör uzayındaki V1, V2,…, Vp vektörlerinin tüm lineer bileşimlerinin kümesi U ise, bu vektörler U kümesini geriyor denir. Örneğin düzlemdeki iki vektör A = [1,0], B = [-1,2] ise, bunların tüm lineer bileşimlerinin kümesi {U} = {c1A+ c2B} = { [c1, 0] + [ – c2, 2c2]} = {[c1 -c2, 2c2]} dir. Buradaki c1 ve c2 tüm gerçel sayı değerlerini alır. Bu durumda [1,0] ile [-1,2], U kümesini geren vektörlerdir.

Konu ile ilgili aramalar: Geren Vektör Nedir Geren Vektör ödev ara Geren Vektör kelime anlamı Geren Vektör sözlükte ara Geren Vektör ansiklopedi bilgi bankası ara Geren Vektör ne demek Geren Vektör neye denir

Geren Vektör ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver