Geometrik Ortalama Geometrik Ortalama Nasıl Hesaplanır

Geometrik Ortalama Nedir Nasıl Hesaplanır

Geometrik Ortalama anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Geometrik Ortalama Nedir, Geometrik Ortalama Ne Anlama Gelir, Geometrik Ortalama Ne Demektir, Geometrik Ortalama Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Geometrik Ortalama ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Geometrik Ortalama Anlamı

Uygulandığı iki sayının çarpımının karekökünü almakla elde edilen ortalama türü. a ile b sayılarının geometrik ortalaması aranıyorsa x= ± C a.b işlemi yapılır. Örneğin 9 ile 16 sayılarının geometrik ortalaması +12 ve -12′dir. (D9.16= C144=±12). Farklı iki artı sayının Farklı iki artı sayının geometrik ortalaması, aritmetik ortalamasından küçüktür. Geometrik dizilerde her terim, komşu iki terimin geometrik ortalamasıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Geometrik Ortalama Nedir Geometrik Ortalama ödev ara Geometrik Ortalama kelime anlamı Geometrik Ortalama sözlükte ara Geometrik Ortalama ansiklopedi bilgi bankası ara Geometrik Ortalama ne demek Geometrik Ortalama neye denir

Geometrik Ortalama ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver