Geniz Eti Aldırılmalı Mı, Geniz Eti Aldırılmalı Mıdır, Geniz Eti Alınmalı Mıdır

geniz etinin alınması, geniz etinin alınması doğru mu, geniz etinin alınması uygun mu,

Geniz eti alınmalımı?

Çocuklarda ve yetişkinlerde husule gelen geniz eti geceleri ağzın açık uyumaya, horlamaya, burundan rahat nefes alamamaya, orta kulak iltihabına sebep olduğu için genellikle uzman cerrahi hekimler tarafından alınması uygun görülür. Ancak bazı geniz eti hastaları geniz eti alınması konusunda şüphe yaşarlar ve geniz etinin alınmasının zararları hakkında düşüncelere kapılırlar. Ancak hastalarda az önce söylemiş olduğumuz şikayetler ve rahatsızlık sık sık yaşanıyorsa geniz eti muhakkak alınmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Geniz etinin varlığı hastalarda mütenevvi sağlık problemlerine yol açtığı için, yılda 4 defadan fazla bademcik iltihabı yaşayan, beslenme ve solunuma büyük riski bulunan, bademciklerde enfeksiyona sebep olan geniz etinin alınması hastaya rahatlık verir. Bu tür şikayetleri yaşayan hastaların geniz etlerini aldırmada sakınca değil yarar görülür.

Uzmanlar bilhassa küçük çocuklarda bulunan geniz etinin çocuk süt dişlerini dökmeden önce almayı uygun görürler. Eğer çocuk süt dişini dökene kadar geniz eti alınmaz bu problem ortadan kaldırılmaz ise alt çene uzamaya, üst kesici dişlerde öne doğru fırlamaya ve büyümeye başlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver