Geniz Akıntısı Nasıl Tedavi Edilir, Geniz Akıntısı Ve Tedavisi, Geniz Akıntısına Ne İyi Gelir

geniz akıntısına ne yapılır, geniz akıntısına ne yapmak gerekir, geniz akıntısını geçirmek için, geniz akıntısının tedavi yolları

Geniz akıntısı tedavisi

Üst solunum yolları enfeksiyonları, alerjen etkenlerin oluşturduğu alerjiler, buruna giren yabancı cisimler ve bunlar gibi daha birçok sorunların sebep olduğu geniz akıntısı bilhassa sonbahar ve kış mevsimlerinde görülme ihtimali oldukça yüksek olan bir sağlık sorunudur. Geniz akıntısına karşı önlem almak ya da geniz akıntısının tedavisi için ne yapmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız, şuan doğru adrestesiniz. Geniz akıntısı tedavisi hakkında detaylı bilgiler sizlerle.

Sponsorlu Bağlantılar

Geniz akıntısı tedavisi

Geniz akıntısının bir an evvel geçmesini istiyorsanız eğer yaşam alanı ortamınızın havasının çok kuru olmamasına dikkat edin. Gün içerisinde bol bol sıvı tüketin. Bitkisel çaylar, meyve suları, çorbalar tüketmeniz gereken sıvılardır. Ancak en çok da su içmeye özen gösterin. Aynı zamanda sıcak bir şeyler içerken buharını da burnunuzla içinize çekin. Buhar genzinizin yumuşamasını sağlayacaktır.

Geniz akıntısından kurtulmak için antibiyotik ilaç da kullanabilirsiniz. Fakat doğal yöntemlerle geniz akıntısı tedavi etmek istiyorsanız, o halde düzenli olarak tuzlu su ile burnunuzun yıkamalısınız. Geniz akıntısı tedavisi için 1 litre kaynamış suyun içine birer tatlı kaşığı tuz ve karbonat atarak bu suyu burnunuza çekip burnunuzu iyice yıkayın.

Geniz akıntısı eğer bir alerjiden kaynaklı ise alerji tedavisi görmeniz gerekir. ayrıca alkol, sigara ve kafeinden de bir müddet uzak durmalısınız. Gün içinde burun nemlendirici kreminizi de yanınızdan ayırmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver