Geniz Akıntısı Belirtileri, Geniz Akıntısı Belirtileri Neler, Geniz Akıntısı Şikayetleri

geniz akıntısı ve belirtileri, geniz akıntısının belirtileri nelerdir, geniz akıntısının belirtisi,

Geniz akıntısının belirtileri

Genellikle burun akıntısı ile karıştırılan geniz akıntısı aslında burun ve sinüslerden kaynaklı bir sorun olarak husule gelen, genizden boğaza ulaşan mukus ismi verilen yapışkan bir akıntıdır. Sinüslerde üretilen bu yapışkan akıntı burundan akmak yerine genizden dışarı boşalmaktadır. Geniz akıntısının burun akıntısı ile karıştırılmaması için geniz akıntısı belirtilerinden sizlere bahsetme istedik. İşte geniz akıntısının belirtileri.

Sponsorlu Bağlantılar

Geniz akıntısı yaşayan hastalarda husule gelen belirtilerin başında boğazda balgam birikmesi gelmektedir. Boğaz bölgesinde biriken balgam oldukça huzursuzluk verir ve sürekli öksürme gereksinimi hissettirir. Boğazda dolgunluk hissi yaratan balgamı çıkarıp atmak ise büyük bir çaba ister. Balgam ve dolgunluk hissinin yanı sıra bilhassa sabahları boğazda gıcık olur. Sanki boğazda birşey varmış gibi hisseder ve bu durumdan rahatsızlık duyulur. Boğazı temizlemek için tıksırık ve öksürük gibi refleksler yapılır.

Geniz akıntısının belirtileri arasında yer alan bir diğer bulgular ise sürekli sümkürme isteğidir. Ağız kokusu, mide yanması, midede ekşime, kramp hissi de bu şikayetlere eşlik eder. Geniz akıntısından kurtulmak için kulak-burun-boğaz hekimine başvurmalı ve hekiminizin yazacağı ilaçları gerektiği şekilde kullanmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver