Gelişmiş Sözlük Programı Ücretsiz İndir Linguatic Sözlük Türkçe Kullanımı Hakkında Bilgi

Gelişmiş Sözlük Programı Linguatic Sözlük Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır? Türkçe Açıklama – Windows 8,7,Vista, Xp Programları ve Mobil Uygulamaları Son Sürüm

Aşağıda Linguatic Sözlük isimli program için kısaca tanıtımı, neye yaradığı, genel özellikleri ve en son sürümü (yeni versiyon) download linki yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Gelişmiş özelliklere sahip ve size bir sözlükten çok daha fazlasını verecek nitelikte özelliklere sahip, hızlı, pratik ve işlevsel, aynı zamanda sesli lider bir sözlük uygulaması.Tek Tuşla ÇeviriÇevirisini yapmak istediğiniz kelime yada metine belirlenen fare ve klavye tuş kombinasyonu ile basit bir şekilde tıklayarak, Linguatic ‘in kapsamlı sözlük veritabanından istenen sonuçlar Linguatic Sözlük penceresinde anında gösterilir. Bu kelime yakalama methodu bir çok değiştirilebilir özellik içermektedir.Örneğin ;

Belirlenen fare ve klavye kombinasyonu ile bir yada bir den fazla kelime üzerinde sürükleyerek,
Fare kursörünü kelimenin üzerine getirip belirlenen tuş kombinasyonuna basarak,
İmlecin bulunduğu kelime üzerindeyken belirlenen tuş kombinasyonuna basarak,
Fare kursörünü kelimenin üzerinde belirlenen sürede bekleterek.

Otomatik TamamlamaOtomatik tamamlama özelliği tam kelimeyi yada metni unuttuğunuzda size yardımcı olmaktadır. Arama kutusuna kelimeyi yazmaya başladığınız anda yazdığınız kelimenin ilk karakterleri ile başlayan açılır menü içinde bir kelime listesi çıkarak kelimeyi tamamlamanıza yardımcı olmaktadır. Bu özellik hem Linguatic Sözlük programında hemde linguatic web sitesinin arama sayfasında kullanılabilir.Masaüstü Uygulamalarında Herhangi Bir Metni YakalamaLinguatic Sözlük e-posta, web sayfası, doküman yada sohbet programlarınızda hızlı bir şekilde çeviri yapmanızı sağlar. Herhangi bir metni yakalayabilme özelliği Word, Excel, Outlook, Internet Explorer, Adobe Reader ve MSN Messenger gibi bir çok masaüstü uygulamaları ile çalışabilmektedir.Aynı Anda Birçok Sözlükten Arama YapmaArama kutusuna kelime yada metni yazarak enter yada arama butonuna bastığınızda, kelime Linguatic’in veri tabanındaki tüm sözlüklerde aranır, istenen sonuçlar sözlük bazında gruplanarak ekranda gösterilir.Ayarlanabilir Ek Arama SeçenekleriLinguatic Sözlük arama seçeneklerinin değiştirilebilmesine olanak sağlamakta ve istenilen sonuçlara daha çabuk ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. 4 çeşit arama seçeneği mevcuttur.

Tam kelime seçeneği ile yazılan kelimenin tüm karakterleri ile veritabanında arama yapılır.- İçeren seçeneği ile yazılan kelimenin karakterleri içinde geçen tüm kelimeler veri tabanında araması yapılır.
İle başlayan seçeneği ile yazılan kelimenin ilk karakterleri ile başlayan kelimeler veri tabanında araması yapılır.
İle biten seçeneği ile yazdığınız kelimenin son karakterleri ile biten kelimeler veri tabanında araması yapılır.

 

Arama TarihçesiLinguatic Sözlük arama yaptığınız son 100 kelimenin listesini tutar. Bu özellik sayesinde istenildiği zaman önceden arama yapılan kelimeler listelenebilir ve yeniden aratılabilir.Metin Seslendirme MotoruMetin seslendirme motoru özelliği ile kelime yada metnin telaffuzunu öğrenebilirsiniz.Ayarlanabilir Ek Görünüm TipleriLinguatic Sözlük size görünüm tiplerini tercihinize göre değiştirebilme olanağı sağlamaktadır. Linguatic Sözlük’ü ayarlar ekranındaki görünüm sekmesinden 45 den fazla aktif görünüm tiplerinden birini seçerek kullanabilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz aktif görünümün renk tonu ve satürasyonunu da değiştirebilirsiniz.

Otomatik GüncellemeLinguatic Sözlük’ü güncel sürümleri çıktığında otomatik olarak indirebilir ve yeni versiyona yükseltebilirisiniz. Ayarlar ekranındaki bağlantı sekmesinden bağlantı ayarlarınızı ve otomatik güncelleme zamanını değiştirebilirisiniz. İsterseniz otomatik güncelleme işlemini elle yapabilirsiniz.Çoklu Dil DesteğiLinguatic Sözlü’ün çoklu dil desteği mevcuttur. Ayarlar ekranındaki görünüm sekmesinden, tüm ekralardaki arayüzleri anında ve kolayca istediğiniz dile çevirebilirsiniz.

Belirlenen fare ve klavye kombinasyonu ile bir yada bir den fazla kelime üzerinde sürükleyerek,
Fare kursörünü kelimenin üzerine getirip belirlenen tuş kombinasyonuna basarak,
İmlecin bulunduğu kelime üzerindeyken belirlenen tuş kombinasyonuna basarak,
Fare kursörünü kelimenin üzerinde belirlenen sürede bekleterek.

Otomatik TamamlamaOtomatik tamamlama özelliği tam kelimeyi yada metni unuttuğunuzda size yardımcı olmaktadır. Arama kutusuna kelimeyi yazmaya başladığınız anda yazdığınız kelimenin ilk karakterleri ile başlayan açılır menü içinde bir kelime listesi çıkarak kelimeyi tamamlamanıza yardımcı olmaktadır. Bu özellik hem Linguatic Sözlük programında hemde linguatic web sitesinin arama sayfasında kullanılabilir.Önemli! Yazılımın yeni versiyonunda “Spelling Alternatives” isimli yeni bir özellik bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde benzer arama sonuçları önerilmektedir.

PROGRAMI BEDAVA İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Program hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver