Gediz Ovası Nedir Hakkında Bilgi

Gediz Ovası Nedir

Gediz Ovası Nedir, Gediz Ovası nasıl ova, Gediz Ovasında neler yetişir yetiştirilir
Gediz Ovası anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Gediz Ovası Nedir, Gediz Ovası Ne Anlama Gelir, Gediz Ovası Ne Demektir, Gediz Ovası Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Gediz Ovası ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Gediz Ovası Anlamı

Ege Bölgesi’nde, Sarıgöl’den Manisa’nın batısına kadar uzanan ova. Uzunluğu 150 km’dir; genişliği bazı yerlerde 20 km’yi bulur. Bozdağlar’la güneydeki Küçük Menderes Ovası’ndan, Yunt Dağı’yla kuzeydeki Bakırçay Ovası’ndan ayrılır. Ovanın kıraç kesimlerinde tahıl, tütün ve baklagiller, sulanabilen alanlarında pamuk, susam, meyve ve sebze yetiştirilir. Manisa, Alaşehir, Salihli, Akhisar, Turgutlu ovadaki en önemli yerleşmelerdir.

Konu ile ilgili aramalar: Gediz Ovası Nedir Gediz Ovası ödev ara Gediz Ovası kelime anlamı Gediz Ovası sözlükte ara Gediz Ovası ansiklopedi bilgi bankası ara Gediz Ovası ne demek Gediz Ovası neye denir

Gediz Ovası ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver