Geçici Dövme Ve Zararları, Geçici Dövme Yaptırmak Zararlı Mı, Geçici Dövme Yaptırmak Zararlımıdır

geçici dövme yaptırmanın zararları nelerdir, geçici dövme zararlımıdır, geçici dövmenin zararları, geçici dövmenin zararları nelerdir

Geçici dövme zararlı mı?

Özelikle gençler tarafından fenomen olan dövmeler, sağlıksız bir ortamda gelişigüzel yapıldığı zaman Hepatit B ve C, AIDS gibi hastalıklara yakalanma riski de oldukça yüksek oluyor. Kalıcı olmaması ve daha zararsız olduğu için tercih edilen geçici dövmeler aslında tıpkı kalıcı dövmelerle aynı riski taşıyor. Hele ki geçici dövmenin zararsız olduğunu düşünüp çocuklara yapılan ya da ergenlik döneminde kendi isteği ile geçici dövme yaptıranlar ne yazık ki kalıcı dövme kadar zarar ve tehdit altındalar. Hatta kına ile yapılan geçici dövmelerin de zararı bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Geçici dövme ya da kına ile yapılan dövmeler vücutta alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Geçici dövmelerde kalıcı dövmeler kadar deri hastalıklarına yol açmaktadır. Geçici dövmenin yapıldığı bölgede husule gelen kontakt dermatit egzama oluşumuna zemin hazırlar. Bilhassa da açık ten rengine sahip olan kişilerde “keloid” adı verilen yaralar meydana gelebilir. Bu tür sorunlar kan akışı ile tüm vücuda yayılarak ciddi sağlık problemlerine sebebiyet vermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver