Gece Yemek Yemenin Zararları, Geceleri Atıştırmak Kilo Aldırır Mı, Geceleri Atıştırmak Kilo Yapar Mı

geceleri yemek kilo aldırır mı, geceleri yemek kilo yapar mı, geceleri yemek yemek kilo yapar mı,

Gece yemek yemek kilo yapar mı?

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Geceleri yatmadan önce yemek yemek ya da bir şeyler atıştırarak açlığı bastırmaya çalışmak ne yazık ki kilo almanın sebeplerinden biridir. Hele ki geceleri atıştırılan abur-cubur, sadece kilo almaya sebep olmamakta aynı zamanda sağlığı da bozmakta ve obezite sorununa yol açmaktadır. Uzmanlar bu nedenle yatmadan önce 3 saat boyunca hiçbir şey atıştırılmamasını önermekteler.

Geceleri yemek yiyenlerin sayısının fazla olduğu kadar uykudan uyanıp yemek yiyenlerin ya da ufak tefek atıştırmalıkların tüketenlerin de sayıları az değildir. Geceleri yemek yemeği alışkanlık haline getirenlerin durumu daha kötüdür. Çünkü her gece yatmadan önce ya da uykudan uyanıp tüketilen yiyecekler vücuda 300 kalori alınmasına sebep olmaktadır. Bu değer yılda 13 kiloya denk gelmektedir.

Fazla kilolarla başınızın derde girmesini istemiyorsanız bu alışkanlığınızda bir an evvel kurtulmanız gerekir. Çünkü bu alışkanlık kilo almaya davetiye çıkartmaktadır. Uzmanlar aynı zamanda geceleri bu alışkanlıktan kurtulmanın yılda 13 kilo vermeyi sağladığını da söylemekteler.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver