Gece Terlemelerine Çözüm, Gece Terlemelerinin Tedavisi Nedir, Gece Terlemesi

gece terlemesi nasıl geçer, gece terlemesi nasıl tedavi edilir, gece terlemesi tedavi yöntemleri, gece terlemesi tedavisi

Gece terlemelerinin tedavisi

Her gece uykuda birkaç kez uyanıyor ve her uyanmanızda da üzerinizde ki kıyafetleri terden sırılsıklam buluyor ve her gece kıyafet değiştirmekten bıkmış bir durumdaysanız sizlere gece terlemesi sorunundan nasıl kurtulacağınızı bu yazımızda açıklıyoruz. Mütenevvi sebeplerden ötürü husule gelen gece terlemeleri birçok rahatsızlığın öncüsü ve belirtisi olabilir. Menapoz, tüberküloz, kemik iltihabı, lenfoma, kalp kapağı iltihabı hormonal bozukluklar gibi sağlığı tehdit edici hastalıkların yanı sıra kullanılan bir takım ilaçlar ve gece yatarken kat kat giyinmeler gece terlemelerine sebep olan faktörlerdir. Peki gece terlemesi nasıl tedavi edilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Gece terlemesine doğrudan bir tedavi metodu bulunmamaktadır. Öncelikle sorunun ana kaynağı nedir bunu bilmek gerekir. eğer gece terlemelerine sebep olan sorun bir hastalık ise bu hastalığın tedavisi ile sorun ortadan kalkacaktır. Kullanılan antidepresanlar, cinsel performans arttırıcı, ateş düşürücü ya da kan basıncını dengeleyen ilaçlarda gece terlemesine sebep olabilir. Eğer bu nedenlerin hiçbiri gece terlemesine yol açmıyorsa hasta yattığı yeri değiştirmeyi denemelidir. Ayrıca gece yatarken de çok fazla giyinmemeye özen göstermelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver