Gebelikte Sarkmalar Nasıl Önlenir?

Doğumdan sonra vücudun eski halini bulması için ne yapmalıdır?

Hamilelik ilerledikçe göğüsler irileşir ve ağırlaşır. Bu devrede göğüslerinizi desteksiz bırakarak sarkmalarına fırsat verirseniz, bu sarkıklık doğumdan sonra da kalabilir. Onun için hamileliğin ilk ayından itibaren şunlara dikkat ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

– Gece ve gündüz iyi bir sütyen takınız. Yalnız sütyen göğüslerinizi sıkmamalı, sadece alttan destek olmalıdır.

– İyi bir besleyici kremle göğüslerinize hafif masajlar yapınız.

– Göğüslerinizi her gun soğuk su ile yıkayınız.

Hamilelik süresince karın kaslarına binen yük gittikçe ağırlaşır. Bu yükü fazla sıkmayan, rahat ve çok iyi bir korse giyerek hafifletiniz. Doğumdan sonra da, vücudunuzun çabucak eski biçimine kavuşmasını istiyorsanız, aşağıdaki hususlara dikkat ediniz.

– Hastaneden eve çıktıktan sonra, bir ay kadar “Gebelik kuşağı” denilen kuşağı kullanınız. Bu kuşağın cinsini ve nasıl sarılacağını doktorunuzdan veya tecrübeli bir anneden öğrenebilirsiniz.

– Doğumdan bir hafta sonra başlayarak her gün 10-15 dakika kadar yatakta, kendinizi yormadan, sert olmayan vücut ve karın hareketleri yapınız. Bu hareketleri size ya doktorunuz veya tecrübeli bir anne tarif edebilir.

– Sütünüz var ve çocuğunuzu emziriyorsanız ne mutlu size. Çünkü çocuklarını emziren anneler, lohusalık döneminden sonra eski kilolarına daha çabuk dönerler.
Aramalar: gebelikte göğüslerin sarkmaması için ne yapmak gerekir? hamilelikte memelerin sarkması nasıl önlenir? gebelikte göğüs bakımı nasıl yapılır? gebelik kuşağı takmalı mı? gebelik kuşağını takmak gerekir mi?

Sponsorlu Bağlantılar:

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver