Gebelikte Saç Boyama, Gebelikte Saç Boyamak Zararlı Mı, Gebelikte Saç Boyamanın Zararı Var Mı

gebelikte saç boyaması, gebelikte saç boyanır mı, gebelikte saç boyanması, gebelikte saç boyatanlar

Gebelikte saç boyamanın zararları

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınların birçoğu kendinde değişiklik yapmak istediklerinde, aynada kendilerine baktıklarında güzel olmadıklarını düşündüklerinde veya saçlarının boya zamanı geldiğinde soluğu kuaförlerde alıyorlar. Bilhassa saçlarına ayrı bir özen gösterdikleri için boya zamanları geldiğinde bir dakika bile sabredemezler. Bu davranış, gebelik dönemindeki kadınlarda da vardır. Ancak uzmanlar, gebelik döneminde saç boyatmanın bazı zararları olabileceğine değindiler.

Kadın doğum uzmanları, gebelik döneminde saç boyatmayı doğru bulmuyorlar. Bunun nedenini ise, boyanın içinde bulunan kimyasal maddenin saç tarafından emilmesi sonucu kana karışması olarak açıklıyorlar.

Hepimizin bildiği gibi saç boyalarında saça renk veren bazı maddeler bulunuyor. Kimyasal içerikli bu maddeler boyama esnasında uzun süre saç derisinde kalarak deri tarafından emilmektedir. Saç derisi vücudun en sık kullanılan ve kanlanan bölgesi olduğu için, kimyasalların kana karışma ihtimali yüksektir. Bu nedenle kana karışan kimyasallar, bebeğe zarar verebilir.
Sadece saçları boyamak değil, saçlar için kullanılan kozmetik ürünlerde önerilmemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver