Gebelikte Alkol İçmek, Gebelikte Alkol Kullanımı, Gebelikte Alkolün Zararları

gebelikte içkinin zararları, hamilelikte alkol almak zararlı mı, hamilelikte alkol kullanımı, hamilelikte alkollü içecekler

Gebelikte alkol kullanımı

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Hamilelik döneminde alkol alan anneler bebeklerine zarar veriyorlar. Özellikle 7. ve 12. haftada alınan alkollü içecekler bebeği ölüme sürüklüyor. Annenin gebeliğin bu dönemlerinde almış olduğu alkol,  fetal alkol sendromu yaratarak bebeğin hayatı sona eriyor. Uzmanlar bu konuda anneleri uyarıyor!

 

California Üniversitesi araştırma takımından Haruna Sawada Feldman bu konu üzerine 3 yıl araştırma yapmış bilim adamlarından biri. Bin kadın üzerinde gözlem yaparak gebeliğin yedinci ve on ikinci dönemlerinde alkol alımına başlayan annelerin bebekleri gelişimlerini tamamlayamadan öldüler. Gebeliğin yedinci ve on ikinci dönemlerinde bebek alkol ile baş edememektedir. Haruna Sawada Feldman , 7. hafta öncesi ve 12. hafta sonrası bebeğin alkol ile baş edebileceğini söyledi.

Uzmanlar bu konuda şöyle bir uyarıda bulunuyorlar:

“Gebeliğin yedinci ve on ikinci haftasında bebeğin yüz gelişimi oluşmaktadır. Bu dönemlerde annelerin kesinlikle alkolden uzak durmaları gerekiyor. Bu dönemlerde dikkatli olmayan annelerin bebekleri gelişimlerini tamamlayamadan ölürler.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver