Gebelikte Alınan Alkolun Bebeğe Etkisi, Gebelikte Alkol Alımı, Gebelikte Alkol Kulanımı

gebelikte alkol kullanımının zararları, gebelikte içilen alkolun bebeğe zararı, hamilelikte alko içmek ve zararı, hamilelikte alkol almanın zararları

Hamilelikde Alkol Kullanımı Ve Hamilelikde Alkol Kullanımının Bebeğe Olan Zararları

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Gebelikte alkol kullanan annelerin doğurduğu bebeklerde oluşan mental ve fiziksel anormallikler olabilir. Hamile bir kadın alkol tükettiğinde kana karışan alkol plasentayı geçerek fetüse ulaşır ve bebeğin gelişimini etkileyebilir. Bu durum, hamilelik boyunca veya hamilelik öncesi alkol kullanılmayarak %100 önlenebilir.

 

Hamileyken alınan alkolun bebeğinize etkileri

Fetal alkol sendromlu kişiler okulda yaşadıkları güçlüklerin yanı sıra, gelişim problemleri, yüz karakteristiklerinde anormallikler, duyma, görme, öğrenme, hafıza, dikkat süresi ve koordinasyon problemleri yaşayabilirler.

Çocuklarda bu bulguların hepsi görülebilir veya hiçbiri olmayabilir. Burada bitmiyor; fetal alkol sendromu fetal ölüme yol açabilir. Fetal alkol sendromu hala dünya çapında bir problem olmaya devam ediyor ve yapılan son araştırmalar bilinçlendirme çalışmaları ve hamilelikte alkol kullanımının engellenmesi üzerine odaklanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver