Gebelik Testi Neden Silik Çıkar, Gebelik Testinin İkinci Çizgisi Silik, Gebelik Testinin Silik Çıkması

gebelik testinin silik çıkması ne demek, hamilelik testi neden silik çıkar, hamilelik testinin silik çıkması ne demek,

Hamilelik testinin silik çıkması

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Gebe olduğunu düşünen birçok bayan kendi imkanları ile hamile olup olmadığını anlamak için eczaneden almış olduğu gebelik testini yapar. Ancak eczaneden alınan gebelik testinin verdiği sonuç her zaman doğru olmadığı gibi silikte çıkabilir. Peki gebelik testi neden silik çıkar ve gebelik testinin silik çıkması ne anlama gelir, buyurun birlikte öğrenelim.

 

Gebelik testinin çok erken bir zamanda uygulanması hatalı sonuç alma ihtimalini oldukça yükseltir. İdrarla yapılan gebelik testinden her zaman doğru sonuç beklenemez. Çünkü testin uygulanma dönemi çok önemlidir. İdrarla gebelik testi yapmak istiyorsanız adet gecikmesinden 3-4 gün sonra yapmalısınız ki, kanda bulunan hamilelik hormonunun seviyesi doğru sonucu vermek için yeterli olabilsin. Aksi durumda kanda bulunan hamilelik hormonu istenilen seviyede olmadığı için gebe olmanıza rağmen test negatif sonuç gösterebilir.

Gebelik testinin silik çıkması da testin erken yapılmasından kaynaklanır. Aslında gebelik testinin silik çıkması hamile olduğunuzu gösterir, ancak az önce bahsettiğimiz gibi hamilelik hormonunun yeterli seviyede olmaması silik bir sonuç almanıza neden olur. Bu gibi durumlarda en yakın sağlık kurumuna giderek kan testi yaptırmanızı öneririz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver