Gebelik Döneminde Kabızlık Sorununa Çözüm, Gebelik Döneminde Kabızlık Sorununa Çözüm¸ Hamilelik Döneminde Kabızlık, Gebelikte Kabızlığa Çözüm

gebelikte kabızlık, gebelikte kabızlık nasıl giderilir, hamilelikte kabızlığa çözüm,

Hamilelikte kabızlık nasıl giderilir?

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Kabızlık çocuklar ve yetişkinler için oldukça rahatsızlık verici bir sorun olmakta ve bilhassa da kadınlar gebelik dönemlerinde kabızlığı sık sık yaşadıkları için hamilelik dönemleri sıkıntılı geçmektedir. Hamilelik döneminde kadınların hormonlarında husule gelen değişikliklerden dolayı ortaya çıkan kabızlık için aşağıda ne yapmanız gerektiği yazmaktadır. Aşağıda yazılanları dikkate alarak gebelik döneminde kabızlık sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Gebelikte yaşanan kabızlık sorunu çözülemeyecek bir problem değildir ve bu problemi çözmek için dikkat etmeniz gerekenlerde kesinlikle yapmakta zorlanmayacağınız şeylerdir. Bağırsak kas dokularının gevşemesi ve Uterusun büyüyerek bağırsaklara baskı yapması sebebiyle oluşan kabızlık sorunu kepekli ekmek, yulaf ezmesi, barbunya, kepekli makarnalar, kayısı, kuru üzüm, bezelye, pırasa, esmer pirinç, ahududu ve kuruyemişte yer alan posalı yiyecekleri tüketmekle geçer.

Gebelik döneminde anne adaylarının bolca kayısı, erik, incir kompostoları ve doğal meyve suları ve bolca da su içmeleri gebelikte kabızlığa çözüm yöntemleridir. Hareket olanağını arttırmak için düzenli egzersiz yapmak ya da yarım saat her gün yürümek kabızlık için en etkili çözüm yollarıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver