Gebe Kadınlar Nasıl Güzel Görünür, Gebe Kadınlara Güzellik Önerileri, Gebelere Güzellik Önerileri

gebelikte güzellik, güzellik önerileri, hamile kadınlar nasıl güzel olur, hamile kadınlara güzellik önerileri

Hamilelere güzellik önerileri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Gebelik döneminde yaşanan fiziksel değişimler bazı kadınların aynalara küsmelerine neden olmaktadır. Ama hamilesiniz diye aynalara küsmenize gerek yok. Gebelik döneminizde de güzel ve alımlı olabilirsiniz. Uygulayacağınız bazı yöntemler ile gebeliğin getirmiş olduğu olumsuz özellikleri böylece yok edebilir ve estetik görüntünüzün göz alıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Hamilelikte yaşanan bedensel değişimlerin psikolojinizi bozmasına izin vermeyin. Cilt çatlaklarını önlemek, kuruyan cildinizi nemlendirmek, mat görünen ve dökülen saçlarınızın olmasının önüne geçmek ve şişkinlik sorunu ile baş etmek mümkün hanımlar. Gebeliğin güzelliğinize gölge düşürdüğünü aklınızdan tamamen çıkarıp atın. Bu dönem aslında kadınların güzelliğini pekiştiren bir dönem olmalıdır. Hamileliğin vermiş olduğu güzelliğin tadını çıkarın.

Öncelikle kozmetik ürünlerden uzak durun. Çünkü içerisindeki kimyasallar cildinize ve sağlığınıza zarar verebilir. Bunun yerine doğal yöntemleri tercih etmelisiniz. Ayrıca fit bir görünüm ve kolay bir doğum için egzersizde şart.

 

Güzellik Önerileri

 

1. Cildinizde meydana gelen sivilce ve lekeler için doktor tarafından önerilen antibiyotik kremleri kullanabilirsiniz.
2. Varis sorunu da gebelik döneminde ortaya çıkan sorunlar arasındadır. Bunun içinde varis çorabı ile önlem alabilirsiniz.
3. Gebelik döneminde tırnaklar çok çabuk uzar ve hemen kırılır. Tırnaklarınız elbette doğumdan sonra eski formlarına dönecektir. Doğum sırasındaki kırılmalar için tırnak nemlendiricisi kullanabilirsiniz.
4. Cildinizin ışıl ışıl parlamasını sağlamak için cilt nemlendirici krem kullanabilirsiniz. Gebelikte döneminde kuruyan ve soluk görünen cildinizi bu sayede nemlendirebilir ve hafif bir makyaj ile renk katabilirsiniz.
5. Manikür, pedikür ve yüz bakımını ihmal etmeyin. Her duş sonrası bebe yağı kullanın.
6. Yeterli ve dengeli beslenmekte gebelik dönemindeki güzelliğinizi etkileyen bir diğer unsurdur. Tüm bu sorunların oluşmasını engellemek için öncelikle içten destek gerekli. Meyve, süt ürünleri, kuru yemiş ve proteinlerin sağlığınıza ve dolayısı ile güzelliğinize destek çıkmasına izin vermelisiniz.
7. Egzersiz kesinlikle ihmal edilmemesi ve düzenli olarak uygulanması gereken bir diğer unsurdur. Hafif egzersizlerle kendinizi zinde hissedebilir ve hamileliğinizi rahat geçirmenizi sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver