Gazlı İçecekler Hangi Hastalıklara Neden Olur, Gazlı İçecekler Hangi Hastalıkları Tetikler, Gazlı İçecekler Ve Zararları

gazlı içeceklerin zararı, gazlı içeceklerin zararı nedir, gazlı içeceklerin zararları, gazlı içeceklerin zararları hakkında

Gazlı içeceklerin zararları nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Her yıl binlerce insan kalp krizinden hayatını kaybetmektedir. Ölüm nedenleri arasında ilk sıralarda yer alan kalp krizi, özellikle son zamanlarda tüketimi oldukça artan gazlı içeceklerden ortaya çıkmaktadır. Gazlı içecekler hem kalp krizi riskini arttırıyor hemde felç bırakıyor.

 

 

Sağlığa zararlı olan gazlı içecekler kalp krizi riskini tetiklemekte. Her gün bir bardak gazlı içecek tüketmek olası kalp krizi riskini arttırmaktadır. Çoğu kişi daha sağlıklı diyet diyet türlerini tercih etmekte, ama bu tercih de doğru değil. Çünkü diyet  içecekler karaciğerin zarar görmesine neden olarak diyabet sorununa yol açıyor.

Gazlı içeceklerin zararları hakkında araştırma yapan Miami Miller Tıp Fakültesi ve Columbia Üniversitesi Tıp Merkezi, özellikle diyet tarzı içeceklerden uzak durulmasını açıkladı. Kalp-damar hastalıkları, karaciğer hastalıkları, felç ve diyabet sorunları bu tarz içecekler ile %43 artış göstermektedir.

Amerikan Sağlık Araştırma Ekibi 2 bin 564 kişi ile görüşme yaptı. Görüşme sonunda araştırma ekibi bazı dönemlerde diyet türü içeceklerin düzenli olarak tüketildiğini söyledi. Diyet tarzı içeceklerin düzenli olarak tüketenlerin birçoğunda da ciddi sorunlar gözlendi.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver