Gazetecilik Bölümünü Meslek Rehberi 2013-2014 Ygs Lys Başarı Sırası, İş Olanakları, Kaç Puan Gerekir, Geleceği Tercih Edilir Mi, İş Bulma Durumu

 

Gazetecilik Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi

Gazetecilik Nedir, Gazetecilik Ne İş Yapar, Gazetecilik Maaşları,Gazetecilik İş İmkanları, Gazetecilik İş Çalışma Alanları, Gazetecilik Mesleği Hakkında Bilgiler, Gazetecilik Bölümünün Geleceği, Gazetecilik Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Gazetecilik Bölümü Tercih Edilir mi, Gazetecilik Tanıtımı, Gazetecilik Kazanç Durumu,Meslek Rehberi, Gazetecilik Mezunları Ne İş Yaparlar,Gazetecilik Bölümü İş Olanakları, Gazetecilik Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Gazetecilik İş Bulma Durumu, Gazetecilik Bölümünün Geleceği, Gazetecilik İş Çalışma Alanları, Gazetecilik İş İmkanları, Gazetecilik Maaşları, Gazetecilik Mesleği Hakkında Bilgiler, Gazetecilik Ne İş Yapar, Gazetecilik Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Üniversite sınavına hazırlanan ve Gazetecilik bölümünü seçecek adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Gazetecilik Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Yazılı basında haberin kaynağından basım ve yayın aşamasına kadar olan işlemlere ilişkin temel bilgi ve becerileri kazanmış nitelikli eleman yetiştirmek ve bu alanda araştırma yapmak amacıyla eğitim veren bir bölümdür.

Çalışma Alanları:

Gazetecilik programını bitirenler çesitli basın ve yayın kuruluşlarının merkez ve haber bürolarında “Muhabir”olarak görev alırlar. Basın yayın kuruluşlarında (günlük, haftalık, yerel, ulusal, uluslararası gazete ve dergilerde) çalışırlar.
Üniversitede akademik kariyer yanında, basın yayın kuruluşlarında muhabirlik, köşe yazarlığı gibi görevler alırlar. Kazanç durumu, çalışma koşulları ve deneyimle doğru orantılıdır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Ekonomik koşullardan çok etkilenen bir sektör olduğu için iş bulma olanakları, ülkenin ekonomik gelişmişliği ile sıkı ilişkilidir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler

Düşüncelerini söz ve yazı ile başkalarına aktarabilmesi
Çevresinde olup bitenlere, karşı ilgili ve dikkatli olması
Başkalarıyla iyi iletişim kurabilmesi ve ısrarcı, girişken biri olması
Değişik ortamlarda, gerektiğinde stres altında çalışabilmesi
Okumaya ve çevresini incelemeye meraklı, seyahat etmeyi sevmesi ve olayları doğru değerlendirebilmesi gerekir.

  • Gazetecilik Bölümü Iş Olanakları
  • Gazetecilik Bölümü Tercih Edilir Mi
  • Gazetecilik Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı
  • Gazetecilik Bölümünün Geleceği
  • Gazetecilik Iş Bulma Durumu
  • Gazetecilik Iş Çalışma Alanları
  • Gazetecilik Iş Imkanları
  • Gazetecilik Kazanç Durumu
  • Gazetecilik Maaşları
  • Gazetecilik Mesleği Hakkında Bilgiler
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver