Gaz Yağı Nedir Nasıl Üretilir Hakkında Bilgi

Gaz Yağı Nedir Nasıl Üretilir

Gaz Yağı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Gaz Yağı Nedir, Gaz Yağı Ne Anlama Gelir, Gaz Yağı Ne Demektir, Gaz Yağı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Gaz Yağı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Gaz Yağı Anlamı

Gaz Yağı Nedir Nasıl Üretilir
Petrolden elde edilen, yanıcı, yağlı bir sıvı. Kerozen olarak da bilinir. Hidrokarbonlardan oluşan bir karışımdır. Kendine özgü itici bir kokusu olan gaz yağı, benzine göre daha az uçucu ve daha yoğundur. Açık sarı renktedir. Gaz lâmbaları, sobalar ve fırınlarda yakıt olarak kullanılır.

Gaz yağı ya da taş yağı, rafinerilerde benzinden sonra alınan bir üründür. Önceleri sadece aydınlatma amacıyla kullanılırken sonradan ısıtma, soğutma, traktör yakıtı ve jet yakıtı olarak kullanılmaya da başlanmıştır.

Kerosen adıyla Jet yakıtı olarak kullanılır. Gazyağı zift lekelerini çözer. Gaz yağı bir sıvı yakıttır. Asla gaz yakıt olarak düşünmeyiniz. Gaz yağı direk yanamaz. Onu kumaşa (bez, çaput vb. ne varsa) döküp öyle yakabiliriz.

Konu ile ilgili aramalar: Gaz Yağı Nedir Gaz Yağı ödev ara Gaz Yağı kelime anlamı Gaz Yağı sözlükte ara Gaz Yağı ansiklopedi bilgi bankası ara Gaz Yağı ne demek Gaz Yağı neye denir

Gaz Yağı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver