Gaz Gideren Bitki Çayları, Gaz Gideren Bitkiler, Gaz Giderici Bitki Çayı

gaz giderici bitki çayı hazırlama, gaz giderici bitki çayı tarifi, gaz giderici bitkiler, gaz problemine bitkisel çözüm

Gaz giderici bitki çayı

Başlı başına bir sağlık sorunu olan gaz bağırsaklarda birikerek sancılı ve ağrılı bir duruma sebebiyet verdiği için çekilmez bir rahatsızlık olur. Gaz sıkıntısından kurtulmak için bitkisel yöntemlerde çare arıyorsanız, sizlere gaz giderici bitki çayının tarifini verelim o zaman. Gaz sancısını ve ağrısını ortadan kaldıracak olan bu bitki çayı tarifi şöyledir hanımlar ve beyler:

Sponsorlu Bağlantılar

 

Malzemeler

 • Anason tohumu
 • Rezene tohumu
 • Kişniş tohumu
 • Kimyon tohumu
 •  

  Gaz söktüren bitki çayının hazırlanışı: Tüm bitki tohumlarından birer çay kaşığı kaynamış suyun içine ekleyin. 10 dakika demlemeye bırakın. Daha sonra yemeklerden yarım saat önce süzerek için. Bu sayede sindirim salgıları artacak ve gaz oluşumu önlenecektir. Yemeklerden sonra da şekersiz olarak içeceğiniz çay sorununuza çözüm olacaktır. Bu gaz giderici bitki çayı bebeklerde de kullanılabilir. Günde 2-3 kez 4-5 damla bebeklere verilebilir.

  Gaz önleyen bu bitki çayının yanı sıra civanperçemi, nane, oğul otu, pelin otu, papatya, kakule, kedi otu gibi bitkileri de kullanabilirsiniz. Bu bitkilerden hazırlanacak bitki çayları da gaz sıkıntısını ortadan kaldırmaya birebir etkilidir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Cevap Ver