gastrite iyi gelen bitkiler-gastrite bitkisel çözüm-ibrahim saraçoğlu gastrit için cennet hurması Hakkında Bilgi

Aşağıda gastrite iyi gelen bitkiler-gastrite bitkisel çözüm-ibrahim saraçoğlu gastrit için cennet hurması ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

gastrite iyi gelen bitkiler-gastrite bitkisel çözüm-ibrahim saraçoğlu gastrit için cennet hurması

Mide yanması ve hafif şişlik ile karışık sancıyla karakterize olan gastrit sorunu, dikkate alınması gereken ve tedavi edilmezse ülsere dönüşebilen bir mide rhatsızlığıdır. Bu yazımızda gastritin nedenleri, belirtileri ve bitkisel yöntemler ile tedavi yolları hakkında bilgiler verecek ve İbrahim Saraçoğlu’ndan gastritin bitkisel tedavisi için bir tarifi sizlere sunacağız.

Gastrit Hastalığı İçin Şifalı Bitkiler Tedavi Yöntemi ve Bitkisel Kürlerin Hazırlanışı

Midenin iç yüzündeki zarın iltihaplanması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Mide iltihabı veya mide nezlesi de denir. Hazırlayıcı nedenler : Ağır yemekler, fazla kuru veya sert yiyecekler, hamur işleri, tatlılar, acı ve baharatlı yiyecekler, alkol, fazla miktarda çay, kahve veya sigara içmek, yemek saatlerinin düzensiz olması, çabuk çabuk ve çiğnemeden yemek, fazla ilaç kullanmak, ateşli hastalıklar, karaciğer veya safra kesesi hastalıkları, kalp hastalıkları veya romatizmadır.

Tedaviye başlamadan önce hastalığın nedenini tespit etmek gerekir.
Belirtileri : Mide ağrısı, bulantı veya kusma, baş ağrısı, iştahsızlık, aniden çıkan ateş, baş dönmesi, dilde beyaz pas, yorgunluk görülür.

Midenin üzerine bastırlınca da ağrı hissedilir. Bu belirtiler özellikle ilk bahar ve son bahar aylarında artar.
Tedavisi : Perhiz ve istirahat şarttır. Hastalığı doğuran nedenler ortadan kaldırılır. Hafif yiyecekler yenir. Aspirin gibi ilçlar kullanılmaz. Yemekler, yavaş yavaş ve çok çiğnenerek yenir. Ayrıca aşağıdaki reçeteler de uygulanır.
Tedavi için gerekli malzeme : Nane, su.
Hazırlanışı : 1 çay bardağı kaynak suya, 1 ka
hve kaşığı kuru nane konur. 10 dakika bekletilip süzülür. Yemeklerden sonra içilir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Gastrit-mide ülserine karşı cennet hurması (cennet meyvası) da denilen trabzon hurması tüketilmesini tavsiye etti.

Cennet hurmasının dış kabuğunun soyulduktan sonra yumuşatılarak yenmesi gastritin giderilmesinde çok yararlıdır.

Cennet meyvası bağırsak florası için mükemmel bir meyvedir.

Bağırsak florasında bulunan yararlı ve zararlı bakterileri dengeler. Kabızlık şikayetine karşı da mükemmel bir çözüm olur.

Özellikle oniki parmak bağırsağı şikayetleri için mükemmel bir yardımcı ve destekleyicidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver