Galyum Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Galyum Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Galyum anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Galyum Nedir, Galyum Ne Anlama Gelir, Galyum Ne Demektir, Galyum Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Galyum ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Galyum Anlamı

Periyodik cetvelin III A grubunda yer alan metal element. Sfalerit, pirit, boksit gibi mineraller içinde çok az miktarda galyuma rastlanır. Kimyasal özellikleri bakımından alüminyuma benzer. Ergiyince genleşmeyip sıkışır ve kaynama noktası (2403C) ile ergime noktası arasında, hiçbir metalde (ve öteki elementlerde de) gözükmeyen büyük bir aralık vardır. Bu aralıkta sıvı olarak kaldığından yüksek sıcaklıklar için termometre sıvısı olarak kullanılabilir. Galyumdan elektronik sanayiinde transistör yapımında yararlanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Galyum Nedir Galyum ödev ara Galyum kelime anlamı Galyum sözlükte ara Galyum ansiklopedi bilgi bankası ara Galyum ne demek Galyum neye denir

Galyum ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver