Galile Dürbünü Nedir Hakkında Bilgi

Galile Dürbünü Nedir

Galile Dürbünü anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Galile Dürbünü Nedir, Galile Dürbünü Ne Anlama Gelir, Galile Dürbünü Ne Demektir, Galile Dürbünü Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Galile Dürbünü ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Galile Dürbünü Anlamı

Görüntüyü düzeltmek üzere ıraksak bir merceğin oküler olarak kullanıldığı yer dürbünü. Küçük, kolay taşınabilen, ucuz bir dürbündür. Yakınsak bir mercek sistemi olan objektifi, sonsuzdaki cismin ters görüntüsünü odak düzlemine ve oküler arkasına düşürür. Okülerle objektif arasındaki uzaklık ayarlanarak oküler aracılığıyla bu görüntü düzeltilip gözün görüş alanına getirilir. Büyütmesi objektifin odak uzaklığının okülerinkine oranıdır (f1/f2) ve 6′yı geçmez.

Konu ile ilgili aramalar: Galile Dürbünü Nedir Galile Dürbünü ödev ara Galile Dürbünü kelime anlamı Galile Dürbünü sözlükte ara Galile Dürbünü ansiklopedi bilgi bankası ara Galile Dürbünü ne demek Galile Dürbünü neye denir

Galile Dürbünü ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver