Galaxy S4’ün ROM’unu indir ve S4’ün özelliklerini uygulamalarını kendi telefonuna yükle

Galaxy S4  ROM nereden indiriliyor nasıl yüklenir?

Galaxy S4’ün ROM kurulumu hakkında bilgi. Galaxy S4 ROM nasıl kurulur yüklenmesi ile ilgili bilgiler.

Sponsorlu Bağlantılar

Galaxy S4’ün ROM’u indirilebilir durumda!

ROM sayesinde Galaxy S4’te yer alan birçok özellik kısa süre içerisinde farklı telefonlara da yüklenebilecek.

Samsung Galaxy S4’ün sahip olduğu tasarımı bir kenara bırakırsak (kişiden kişiye değişen bir detay), telefon sahip olduğu teknik özellikler ve yazılım desteği ile adından sıkça söz ettiriyor. 1.6GHz frekans hızında çalışan Exynos 5 octa işlemci ve farklı ülkelerde 1.9GHz Qualcomm işlemci sunan telefon, 5-inç boyutunda ve alt piksel dizilimi değiştirilen Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekrana sahip.

13MP çözünürlüklü arka kamera ile 2.1MP çözünürlük sunan ön kamera birçok yazılım desteği ile donatılırken, 16/32/64GB’lık depolama birimi, microSD kart desteği, 2600mAh kapasiteli pil ve Android 4.2.2, Galaxy S4’ün öne çıkan teknik özellikleri arasında yer almakta.

Samsung’a yakınlığı ile bilinen Sammobile, telefonda yer alan I9500XXUAMCH kod numaralı ROM’u indirilebilir hale getirdi. Bu sayede ilk aşamada S-Voice, duvar kağıtları ve zil sesleri ROM’dan alınarak kullanıcılara sunulmuştu. Peki ilerleyen süreçte söz konusu yazılım neler sunacak?
1364346602_screenshot2013-03-25-20-11-19.png1364346611_screenshot2013-03-25-22-05-28.png

Öncelikle elde edilen ROM büyük ölçüde geliştiricilerin işine yarayacaktır. Zira geliştiriciler kaynak kodları sayesinde, Galaxy S4’te yer alan yazılımsal desteğin büyük bölümünü farklı telefonlara sunacak. Geliştiricilerin hazırlamış olduğu ve custom olarak adlandırılan ROM, Android dünyasının vazgeçilmez unsurları arasında yer alıyor.

Kısa süre içerisinde başta Touchwiz arabirim olmak üzere, kamera yetenekleri ve daha birçok gelişmeyi Galaxy S III, Galaxy Note, Galaxy Note II, Galaxy S II gibi birçok telefonda görebileceğiz.

Not: Galaxy S4’te yer alan yazılımsal desteğin büyük bölümü zaten Galaxy S III ve Galaxy Note II’ye resmi güncelleme kapsamında sunulacak. Güncellemenin kullanıcılara ne zaman sunulacağı net değil. Geliştiriciler ise hazırladıkları ROM’lar sayesinde süreci daha da kısaltmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver