Galatasaray Sağlık Bilgi Bankası Nedir GS Sağlık Bilgi Bankası Hakkında Bilgi Galatasaray Sağlık Bilgi Bankası

Galatasaray Sağlık Bilgi Bankası,

 

Galatasaray Spor Kulübü bir ilke imza atarak kendi sağlık bilgi bankasını kuruyor. Peki bu sağlık bilgi bankası nedir? ne işe yarayacak?

Sponsorlu Bağlantılar

Hacettepe Üniversitesi ile ortaklaşa hareket eden Galatasaray Kulübü, amatör branşlar da dahil olmak üzere tüm sporcularının sağlık kartlarını hazırlayarak, gelecek 20 yılın sağlık stratejisini oluşturmak için düğmeye bastı. Bu kapsamda eğitim çalışmalarını da başlatan sarı-kırmızılı kulüp, Hacettepe Üniversitesi ile ortak hareket etme kararı aldı.

13 branşta 50′nin üzerinde takımı bulunan ve 1500 sporcuya sahip Galatasaray’ın, minik yaş gruplarından itibaren sağlık durumlarının düzenli olarak takip edileceği, herhangi bir sorun yaşanması halinde sağlık bankasından alınacak kartlara bakılarak geçmişiyle karşılaştırılacağı ifade edildi. Böylece A takım seviyesine gelmiş bir sporcunun kalp rahatsızlığı varsa bu sorunun erken yaşlarda tespiti söz konusu olacak. Sarı-kırmızılılarda ilk planda voleybol altyapısındaki 117 sporcunun sağlık formlarının hazırlandığı belirtildi.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver