Funda Nedir Hakkında Bilgi

Funda Nedir

Funda anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Funda Nedir, Funda Ne Anlama Gelir, Funda Ne Demektir, Funda Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Funda ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Funda Anlamı

Fundagillerden, çoğu çalı, ender olarak ağaç biçiminde, kışın yaprağını dökmeyen, odunsu bitki cinsi (Ericz). Çiçekleri teker teker ya da salkım hâlinde, beyaz, pembe ya da sarıdır. Funda cinsinin Güney Afrika’da, Orta ve Güney Avrupa ile Akdeniz çevresinde yayılmış 500 kadar türü vardır. Kimileri süs bitkisi olarak kullanılır. Türkiye’de iki türü doğal olarak yetişir. Bunlar Erica arborea ve Erica verticillata’dır. Kimi sistematikçilere göre süpürgeçalısı (Calluna vulgaris) da fundalardan sayılmaktadır. Funda, maki florasının başlıca elemanlarından biridir.

Konu ile ilgili aramalar: Funda Nedir Funda ödev ara Funda kelime anlamı Funda sözlükte ara Funda ansiklopedi bilgi bankası ara Funda ne demek Funda neye denir

Funda ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver