fue yöntemi ile saç ekimi nedir kaş ekimi fiyatları ne kadar Hakkında Bilgi

Aşağıda fue yöntemi ile saç ekimi nedir kaş ekimi fiyatları ne kadar ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

fue yöntemi ile saç ekimi nedir kaş ekimi fiyatları ne kadar

Foliküler ünite Extraction Yöntemi (FUE), saç dökülmesi tedavisinde oldukça etkili ve kesin sonuçlar veren bir saç ekimi yöntemidir. FUE yöntemi ile saç ekimi, vücudun göğüs, sırt veya bacaklar gibi değişik bölgelerinden elde edilen saç köklerinin saç ekimi hedeflenen bölgeye ekilmesi yoluyla yapılmaktadır. FUE yönteminde her bir saç kökü tek tek alınıp ekilmektedir. Bu nedenle doğal saçlara en yakın görüntü elde edilmektedir. FUE yönteminde saç ekimi ve sökümü için çok ince uçlu özel kanüller kullanılır. Saçlar el yordamıyla dikildiği için çim kafa denilen kötü ve yapay saç ekimi görüntüsü asla oluşmaz.

FUE yöntemi, FUTyönteminden sadece tek bir yönüyle farklılık gösterir. O da saç köklerinin vücuttan alma yöntemidir. Hastanın saç dökülme yapısı nedeniyle alternatif olarak tercih edilebilen FUT veya FUE yöntemlerinin her ikisi de etkili sonuçlar verir.

FUE yöntem yaptırmak isteyen kişilerde saç dökülme derecesi Norwood 2 ve Norwood 3 denilen hafif derecede dökülme sınıfındandır. Ayrıca kaza, yanık, kesik gibi nedenlerle oluşan lokal saç dökülmelerinde de FUE yöntemi tercih edilmektedir. Ayrıca saç ekimi sırasında oluşabilecek ameliyat yaralarının görülmesini istemeyenler de dikiş izini kaybetmek için FUE yöntemini tercih etmektedirler. FUE yöntemi, diğer bir çok saç ekimi yöntemine nazaran kısa saçlı gezmek isteyenlere daha etkili çözümler sunmaktadır.

FUE Yöntemi Nasıl Yapılır :

Her saç ekimi operasyonunda olduğu gibi FUE yönteminde de saç ekimi yapılacak bölgenin traşlı ve steril olması gerekmektedir. Saç köklerinin nakil edileceği bölge traşlanır ve saç kökü alınacak bölge de lokal bir uyuşturucu ile hissiz hale getirilir. Daha sonra aşağı yukarı 1 milimetre çapı olan küçük iğnecikler ile kökler tek tek çıkartılır ve bu aşamada kıl köküne hiç bir zarar verilmemesi gerekmektedir. FUE yöntemi ile elde edilen greft adı verilen saç fidanları, foliküler ünitelerden yani kıl köklerinden ibarettir. Canlı bir doku olan bu kıl kökleri, hedef bölgeye ekildiğinde kendiliğinden tekrar büyümeye başlar. FUE yönteminde elde edilecek olan kıl kökleri tek tek çıkartıldığından dolayı 1 hafta kadar süre ile operasyon zamana yayılarak tekrar edilir. FUE yöntemi de diğer saç ekimi ameliyatları gibi uzman doktor eliyle yapılmalıdır. FUE işlemi oldukça basit olup çok az bir alet edevat ile bir doktor ve hemşire den oluşan bir tıbbi ekip tarafından rahatlıkla yapılabilmektedir. FUE yöntemi uygulanmadan evvel hastanın saç ekimini fizyolojik olarak kabul edip etmeyeceği, FOX testi denilen bir test ile belirlenebilmektedir. Böylece gereksiz zaman, emek ve para kaybının önüne geçilmiş olur.
//

FUE yönteminin olası yan etkileri ve zararları şunlar olabilir:

Hasta belirli bir süre kısa saçlar ile dolaşmak zorunda kalabilir. Bu sıkıntı daha çok enseden alınan greftlar olduğunda ortaya çıkmaktadır.
FUE yöntemi, FUT yöntemine nazaran daha uzun süreç gerektirir. FUE yönteminde bir gün içerisinde hastadan alınabilecek greft sayısı maksimum 500-700 kadardır. Bu nedenle geniş çaplı saç ekimi uygulamaları için bol zamana ihtiyaç vardır.
FUE yöntemi uygulamasının 2-6 iş günü zaman alması nedeniyle hem yorucu hem de hasta için fiyat açısından biraz daha pahalı bir saç ekimi yöntemidir. FUE yöntemi sadece saça değil kaş ekimi için de kullanılabilir. FUE yöntemi fiyatları ne kadar diye soracak olursanız bir greft ortalama 7 -10 tl arası olmaktadır. 1000 greft ektirecek kişinin en az 7 bin tl yi gözden çıkartması gerekir.

FUE YÖNTEMİ RESİMLERİ

Fue yöntemi

Fue yöntemi

//

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver